فرهنگي

آموزه‌هاي شيطاني «عرفان حلقه» در كمين دانش‌آموزان
چهارشنبه 15 دي 1389 - 8:35:00 PM
  بزرگنمایی:

فعاليت‌هاي فرقه انحرافي موسوم به «عرفان حلقه» در مدارس تهران به‌ويژه مدارس راهنمايي دخترانه نفوذ كرده است.
 طي سال‌هاي اخير شاهد گسترش فرقه‌هاي انحرافي و خودساخته‌اي بوده‌ايم كه با توسل به معاني ماوراي طبيعت و فرامادي اقدام به جذب مخاطب و سپس فريب و سوء استفاده از آنها مي‌كنند؛ فرقه شيطاني «عرفان حلقه» يكي از اين فرقه‌هاست.
شنيده‌ها حاكي است فرقه منحرف و شيطاني «عرفان حلقه» كه چند سالي است در كشور ما فعاليت‌ مي‌كند، با نفوذ در ميان دانش‌آموزان و مدارس به دنبال آن است تا جوان و نوجوان جامعه را در معرض افكار و آموزه‌هاي انحرافي خود قرار دهد.
فعاليت‌هاي اين فرقه ضالّه در مدارس راهنمايي يكي از مناطق تهران گسترش بيشتري داشته و گويا موفق شده برخي از دانش‌آموزان و حتي معلمان مدارس اين منطقه را با آموزه‌هاي دروغين و شيطاني خود فريب دهد.
اين فرقه شيطاني به واسطه برخي جذابيت‌هاي خاص، دانش‌آموزان را به سوي خود جذب مي‌كند و متأسفانه در مدارس راهنمايي دخترانه نفوذ بيشتري داشته است.
سركرده اين گروه كه از تحصيلات كلاسيك نيز برخوردار نيست، شيطان را بنده خدا مي‌داند و معتقد است قرآن وحي الهي نيست بلكه زائيده فكر بشري است.
به گفته برخي نجات‌يافتگان از گروه‌ عرفان حلقه، كلاس‌هاي عرفان حلقه به صورت مختلط برگزار مي‌شود و محتواي آنها به تمسخر گرفتن دين اسلام و غلط دانستن نماز و روزه و ساير كتاب‌‌هاي ديني است؛ آنها حتي زيارت عاشورا را به دليل تأكيد بر لعن و برائت باطل و خرافه مي‌دانند.
بي‌شك اين خرافات و دروغ‌ها بهداشت معنوي را در جامعه تهديد مي‌كند؛ اينكه به نام عرفان و رحمانيت خداوند، بندگان خدا را به نيروهاي شيطاني بفروشند و اخلاق و انسانيت و ايمان را در آنها نابود كنند، تهديدي جدي براي سلامت معنوي جامعه است.


گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع:فارس

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب