سياسي

افشاي علت واقعي خودکشي عليرضا پهلوي
شنبه 18 دي 1389 - 9:23:39 AM
  بزرگنمایی:

عليرضا پهلوي به خاطر رابطه غيراخلاقي‌ با يک دختر خودکشي کرده است
 شبکه تلويزيون العربيه، علت خودکشي جوانترين پسر شاه مخلوع ايران را ناشي از تألمات روحي و افسردگي وي بعد از مرگ ناگهاني رفيقه‌اش، عنوان کرده است.
 يکي از افراد طيف اصلاحات که اکنون در آمريکا زندگي مي‌کند و انتقادات تندي را عليه اين جريان مطرح مي‌کند، در جديدترين اظهارنظر خود به بررسي واقعيت ماجراي خودکشي عليرضا پهلوي پرداخته است.
"داريوش سجادي" در يادداشتي که در وبلاگ شخصي خود منتشر کرده، با اشاره به نحوه برخورد خانواده پهلوي با اين مساله، نوشته است: «خبر خودکشي «عليرضا پهلوي» سومين فرزند محمدرضا پهلوي و حواشي آن خبر و مضافاً شيوه برخورد خانواده پهلوي با اين واقعه بار ديگر و متاسفانه قرينه اي از سفاهت يا سفيه فرض کردن مخاطب توسط اين خانواده را نشانه‌گذاري کرد.
هر چند بدلائل اخلاقي و انساني مايل نبودم در موقعيت به عزا نشستن اين خانواده باب نقادي رفتار و گفتار نامتعارف ايشان را مفتوح کنم اما از آنجا که صاحبان عزا که در اولويت موظف به حفظ حرمت متوفاي! خودند، رعايت نکرده و بجاي «رعايت آداب عزا» متاسفانه مشاهده شد کوشيدند از جسد بي جان فرزند و عضو خانواده شان سکو و تريبوني جهت تحصيل منويات سياسي شان بسازند. دلائل ذکر شده در چرائي خودکشي مرحوم عليرضا که بلافاصله ضمن صدور بيانيه اي توسط رضا پهلوي فرزند ارشد محمد رضا و پادشاه خودخوانده سلطنت پهلوي اطلاع رساني شد حاکي از تعمد ايشان و احياناً خانواده ايشان در توهين و بي احترامي به شعور مخاطب است. آيا آقاي رضا پهلوي عطف به بيانيه صادره اش در تبييين چرائي مرگ برادرش مي تواند صادقانه و روانکاوانه و کارشناسانه بفرمايند خود کشي برادر چگونه مي تواند متاثر از خاطره دردناک فوت پدر باشد؟
سجادي اضافه کرده است: تاکنون و شخصاً هيچ روانکاوي را نديده ام که بتواند بر ادعاي آقاي رضا پهلوي صحه بگذارد که فردي بعد از گذشت بيش از32 سال از فوت پدر اکنون دچار افسردگي مزمن منجر به خودکشي شود. افسردگي منجر به خودکشي بعد از 32سال!!!؟ ايضاً افسردگي منجر به خودکشي بعد از خودکشي نه سال پيش خواهر!!!؟ مضافاً آنکه رضا پهلوي در بيانيه خود دليل سومي نيز در توجيه چرائي خودکشي برادر مطرح کرده مبني بر آنکه ايشان همچون «ميليون ها جوان ايراني» آزرده از ابتلائات کشورش، دست به خودکشي زده. اما آقاي رضا پهلوي فراموش کرده اند تا بفرمايند اولاً بر اساس کدام معيار و ترازي يک مرد 45 ساله را مي توان جواني در کنار ميليون ها جوان ايراني معرفي کرد؟ گذشته از آنکه حال حتي اگر از سر تساهل هم آن مرحوم را بتوان «جوان» فرض کرد حال بر اساس کدام حجت و ادله عقلي مي توان راه حل فائق آمدن بر دل آزردگي از ابتلائات کشور را در خودکشي معرفي کرد؟»
وي در پايان هم به مطلب مطرح شده در يک شبکه ماهواه‌اي مي‌پردازد و پرده از علت واقعي خودکشي عليرضا پهلوي بر مي‌دارد.
سجادي در اين زمينه نوشته است: «آيا اشکالي داشت تا مطابق خبر ظاهراً قرين به صحت شبکه العربيه خودکشي «عليرضا» را ناشي از تالمات روحي و افسردگي وي بعد از غرق شدن اخير دوست دخترش (ليلا آزموده) در دريا اعلام مي‌کردند؟!»
گفتني است "عليرضا پهلوي" چند روز پيش در خانه خود در شهر بوستون آمريکا دست به خودکشي زد تا او هم به خواهرش "ليلا پهلوي" بپيوندد؛ خواهري که چند سال پيش و در انگليس دست به خودکشي زده بود.

گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: شبکه ايران
 
مطالب مرتبط:

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب