امام و رهبري

تبيين زواياي اصلي فتنه سال 88 از سوي رهبر معظم انقلاب
کساني که مردم به آنها "سران فتنه" مي گويند، بازيچه طراحان خارجي بودند
يکشنبه 19 دي 1389 - 4:14:53 PM
  بزرگنمایی:

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز در ديدار هزاران نفر از مردم قم، بصيرت و تشخيص صحيح شرايط، احساس تعهد ومسئوليت، و حضوربه موقع در صحنه را سه عامل اصلي موفقيت در امتحانهاي الهي و زمينه ساز پيشرفت مادي و معنوي برشمردند وتأکيد کردند: ملت ايران با عبور موفقيت آميز از امتحانهاي گوناگون الهي در طول 32 سال گذشته، امروز مقتدرتر از هر زمان ديگر با عزم و اراده قوي و هوشياري و يکپارچگي به راه خود براي رسيدن به قله هاي سعادت و کمال و حيات طيبه دنيا و آخرت ادامه خواهد داد.
حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار که در سالروز قيام تاريخي مردم قم در نوزدهم دي سال 56، برگزار شد، اين حادثه بزرگ را نشانه پيشگامي مردم قم در بصيرت، احساس مسئوليت و حضور در صحنه دانستند و افزودند: حرکت نوزدهم دي مردم قم در سال 56، يک سيلي محکم به رژيم طاغوت و جبهه استکبار بود که با هدايت امام خميني (ره)، زمينه ساز پيروزي انقلاب اسلامي در 22 بهمن سال 57 شد.
ايشان با تأکيد بر اينکه حساسيت بالاي دشمنان نسبت به مردم و حوزه علميه قم، به دليل بصيرت بالا، روحيه احساس تعهد و حضور به موقع در صحنه آنان است، خاطرنشان کردند: عکس العمل دشمنان در قبال قدرت نمايي مردم، حوزه علميه، علما و جوانان قم در جريان سفر رهبري به اين شهر مقدس نيز، نشان دهنده همين روحيات والا و عظمت اين حرکت و همچنين عجز و آسيب پذيري دشمنان است.
رهبر انقلاب اسلامي پيروزي انقلاب اسلامي ايران و نحوه واکنش دنياي کفر واستکبار در 32 سال گذشته را نمونه ديگري از آسيب پذيري مخالفان و معاندان نظام اسلامي و عظمت حرکت ملت ايران برشمردند و افزودند: تشکيل نظام اسلامي در ايران وايستادگي در مقابل قلدرترين حکومتهاي دنيا، ارائه يک راه نو برمبناي اسلام واقعي بود که اين موضوع براي جبهه استکبار و ظلم، تحمل ناپذير است و علت اصلي مخالفت ها با جمهوري اسلامي ايران نيز همين قضيه است.
حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري کارهاي بزرگ و سربلنديهاي ملت ايران در ميدانهاي مختلف، تأکيد کردند: اين ملت به برکت موفقيت در امتحانهاي الهي توانسته است خود را از لحاظ معيارهاي معنوي و مادي بالا بکشد که پيشرفتهاي علمي و فناوري و کار و خدمت رساني در سراسر کشور نمونه هاي پيشرفت مادي است.
ايشان با اشاره به کمک ها و الطاف الهي در تمام اين موفقيت ها تأکيد کردند: ملت ايران در ميدانهاي گوناگون دست قدرت الهي را ديده و حس کرده است.
رهبر انقلاب اسلامي شکست فتنه سال گذشته را نمونه اي از الطاف و دست قدرت الهي دانستند و افزودند: با لطف و عنايت خداوند متعال، مردم، بيدار و وارد صحنه شدند وتوانستند توطئه اي عظيم را خنثي کنند.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: هنوز ابعاد فتنه سال گذشته به طور کامل شناخته نشده است و زمينه هاي زيادي براي تحليل و تبيين آن وجود دارد زيرا دشمن طراحي و محاسبات دقيقي انجام داده بود.
ايشان عوامل اصلي فتنه سال 88 را طراحان خارجي دانستند و خاطرنشان کردند: کساني را که مردم به آنها سران فتنه مي گويند، در واقع بازيچه طراحان اصلي بودند و دشمن آنها را به وسط صحنه هُِل داده بود که البته آنها نيز بايد راه خود را از دشمن جدا مي کردند که اين کار را انجام ندادند و مرتکب گناه شدند.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: انسان نبايد بازيچه دشمن شود و اگر غفلتي هم کرد ولي در وسط کار متوجه موضوع شد، بايد بلافاصله راه خود را تغيير دهد.
حضرت آيت الله خامنه اي در تبيين زواياي فتنه سال گذشته تأکيد کردند: عامل اصلي، ديگراني بودند که طراحي کرده بودند و در طراحي و محاسبات خود به دنبال حذف جمهوري اسلامي و تغيير نظام بودند.
ايشان افزودند: طراحي اصلي دشمنان، اين بود که جمهوري اسلامي و حقيقت و شعار دين از جامعه ايران برچيده شود و قاعده حکومت و دولت را به شکل مطلوب خود تشکيل دهند.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: صحنه گردانان اصلي، حالت ديگري را نيز طراحي کرده بودند که اگر به نتيجه مطلوب خود نرسند، کشور را به آشوب بکشانند و با تقليد از انقلاب اسلامي و بوجود آوردن کاريکاتوري از آن، به اهداف خود برسند.
ايشان افزودند: اما ملت ايران با تشخيص صحيح اوضاع، احساس تعهد و حضور به موقع در صحنه، به دهان طراحان اصلي زد و بساط آنها را جمع کرد.
رهبر انقلاب اسلامي موفقيت ملت ايران در اين آزمون بزرگ و پيچيده را زمينه ساز پررنگ تر شدن خط دين و انقلاب در کشور و اقتدار روزافزون نظام اسلامي دانستند و خاطرنشان کردند: اقتدار روزافزون در واقع پاداش الهي براي موفقيت در اين آزمون است.
حضرت آيت الله خامنه اي همه آحاد مردم و مسئولان را به حفظ هوشياري و تشخيص صحيح مسائل اصلي از مسائل فرعي و جابجا نکردن آنها فراخواندند و افزودند: نداشتن بصيرت و شکست در امتحان الهي موجب تنزل و انحطاط جامعه خواهد شد، همانگونه که نتيجه شکست مردم در امتحان الهي در دوران اميرالمومنين علي (ع) و شهادت آن حضرت در محراب عبادت به دست اشقي الناس، به شهادت رسيدن حضرت سيدالشهدا عليه السلام و ياران ايشان در حادثه کربلا بود.
ايشان جايگاه والاي کنوني ملت ايران و موفقيتهاي او در مسائل داخلي و تأثيرگذاري در منطقه و مسائل مهم جهاني را نتيجه سربلندي در امتحانهاي گوناگون دانستند و خاطرنشان کردند: دشمن تلاش فراواني انجام مي دهد تا با فشارهاي اقتصادي، و تبليغات دروغين و پرحجم و ترساندن دولتها و ملتها از جمهوري اسلامي ايران، مانع از ادامه مسير پيشرفت نظام اسلامي شود اما به نتيجه نرسيده است.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به شکست سياستهاي امريکا در قضاياي فلسطين، لبنان، افغانستان و عراق افزودند: امريکاييها، جمهوري اسلامي ايران را عامل اصلي ناکامي هاي خود معرفي مي کنند در حاليکه آنها از بيداري و سياست صحيح ملتها شکست خورده اند.
حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: تأثير و اقتدار جمهوري اسلامي ايران در منطقه و در ميان ملتها تأثيري معنوي است زيرا نظام اسلامي موجب بيداري ملتها مي شود و در چنين شرايطي است که امريکا تمام تلاش خود را به کار مي بندد تا دولت کنوني عراق بر سر کار نيايد اما به دليل بيداري مردم، اين دولت سر کار مي آيد و امريکا هم هيچ کاري نمي تواند بکند.
ايشان خاطرنشان کردند: ملت ايران به راه پيشرفت و اقتدار خود تا رسيدن به قله ها و حيات طيبه دنيا و آخرت ادامه خواهد داد.
حضرت آيت الله خامنه اي عزم و اراده مردم و مسئولان را براي پيمودن اين راه، خوب و قوي ارزيابي و تأکيد کردند: شرط ادامه موفقيت آميز مسير پيشرفت و اقتدار، بيداري و دستکم نگرفتن دشمن است.
ايشان افزودند: همه آحاد مردم بويژه جوانان، روحانيون، دانشگاهيان و مسئولان بايد هوشياري خود را حفظ و دو چندان کنند.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان تأکيد کردند: بيداري مسئولان، خدمت به مردم و حفظ يکپارچگي در ميان خود است که همچون خاري در چشم دشمن خواهد بود.
در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين سعيدي توليت آستانه مقدسه حضرت معصومه سلام الله عليها، با اشاره به قيام تاريخي نوزدهم دي سال 56، تأکيد کرد: مردم قم همواره در صحنه بوده و نشان داده اند که پشتيبان ولايت فقيه هستند.
وي به نمايندگي از مردم استان قم و حوزه علميه و علما از سفر اخير رهبر انقلاب اسلامي به شهر مقدس قم تشکر و قدرداني کرد.

گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب