بين الملل

پيشنهاد واشنگتن تايمز:
بايد جوان هاي ايراني را جذب دانشگاه هاي آمريکا کنيم
پنجشنبه 23 دي 1389 - 12:12:16 PM
  بزرگنمایی:

ايراني ها در برابر انواع فشارها و ابزارها مرعوب نمي شوند اما در يک نقطه مي توان به آنها آسيب زد و آن فراري دادن مغزهاست.روزنامه واشنگتن تايمز ضمن درج اين مطلب، به روند ضعيف شدن نفوذ آمريکا در برابر روند رو به رشد اقتدار ايران پرداخت و نوشت: سياست آمريکا در قبال ايران مبني بر تحميل تحريم ها به مشکل برخورده است، ايران در عوض تطابق هرچه بيشتر خود با خواست غرب، به نظر مي رسد همچنان در حال افزودن بر مبلغ است.
واشنگتن تايمز با اشاره به سفر محمد فهيم معاون رئيس جمهور افغانستان به ايران نوشت: تصور منطقي اين است که بده بستان هايي ميان دو دولت در جريان است. نبايد اين سفر را مستقل از ساير تحولات منطقه بررسي کرد. تحرکات ايران در منطقه، بيانگر آن است که تعهدات بيش از توان آمريکا در منطقه در حال افول است. 9 سال پيش، آمريکا به نظر مي رسيد قدرت بلامنازع در کنترل افغانستان باشد. اينک، به رغم افزايش تعداد نيروهاي آمريکا و ناتو در افغانستان، به گواه گزارش هاي سازمان ملل، اين نيروها روزبروز کنترل مناطق بيشتري از بخش هاي تحت کنترل خود در افغانستان را از دست مي دهند.
اين روزنامه مي افزايد: ديپلماسي اخير ايران، برجسته بودن چالش هايي که آمريکا با آن دست به گريبان است را عيان مي سازد. رژيم ايران به رغم مواجه بودن با تحريم ها، استعدادش را براي از زير تخريب کردن آمريکا در همه نواحي اي که تا قبل از اين قدرت بلامنازع به نظر مي رسيد، به بهترين وجه متبلور ساخته است. نگاهي به حاکمان کنوني ايران، اين نکته را ثابت مي کند که آنها دانش آن را دارند که چگونه از قدرتشان استفاده کنند. ايران در عين حال از يک نقطه آسيب پذير است؛ فرار مغزها.
واشنگتن تايمز مي نويسد: اگر ايراني ها مرعوب قدرت ما نمي شوند اما مي توان برخي از آنها را با دعوت نامه مجذوب خود و دانشگاه هاي خود کنيم. ما بايد از جوان هاي ايراني براي دانشگاه هاي خود دعوت و جذب دانشگاه هاي آمريکا کنيم. اين مي تواند تهديدي عليه جمهوري اسلامي باشد.

گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع:کيهان

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب