ورزشي

روزهاي رييس براي حضور در ورزش به شماره افتاد؛ 25 روز تا پايان سعيدلو
دوشنبه 4 بهمن 1389 - 7:41:34 AM
  بزرگنمایی:

دولت فقط 25 روز ديگر براي معرفي سرپرست وزارت ورزش و جوانان مهلت دارد و اين تقريبا به معناي پايان مديريت علي سعيدلو در ورزش است .
حدود 5 روز قبل شواري نگهبان موافقت خود را با تصويب طرح وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد و اين به آن معناست که دولت مجبور است ظرف مدت يک ماه سرپرست خود را براي اين وزارتخانه معرفي کند.
در حالي که گمانه زني ها براي جانشيان احتمالي سعيدلو همچنان ادامه دارد مهلت معرفي سرپرست وزارتخانه کم و کمتر مي شود. دولت از امروز فقط 25 روز ديگر فرصت دارد که جانشين سعيدلو را معرفي کند و اين به آن معني است که رييس اين روزها بايد به فکر جمع کردن وسائلش باشد.
از اخبار شنيده شده همچنان بر مي آيد که علي سعيدلو گزينه دولت براي وزارتخانه نيست و نفرات ديگري براي حضور در اين پست در نظر گرفته شده اند.
دولت تا 3ماه ديگر بايد وزير مربوطه را معرفي کند و به احتمال زياد سرپرست مورد معرفي دولت همان وزير خواهد بود. وزيري که به دو دليل سعيد لو نيست .
رييس فعلي سازمان تربيت بدني ظاهرا رابطه خوبي با مجلسي ها ندارد .اولا که او يک بار موفق نشده از مجلس به عنوان وزير نفت راي بياورد و اين مساله احتمالا انتخابش را کاهش مي دهد. و ثانيا علي رغم همه مذاکراتي که درباره بودجه ورزش با مجلس داشت کمترين موفقيتي را به دست نياورد.
او تصميم گرفته بود که در بحث بودجه ، بر اساس قانون بودجه بگير ها را مجبور به پرداخت سهمي 1درصدي از کل بودجه شان به ورزش کند. اما مجلس نه تنها به پيشنهاد اوراي نداد که مقرر کرد ديگر هيچ سازمان دولتي اجازه نداشته باشد بودجه اش را صرف ورزش حرفه اي کند.هر کدام از اين دومساله کافي است که ريسک معرفي يک نفر را به عنوان وزير بالا ببرد.
اما دليل دوم محکم تر است و اينکه علي سعيدلو حامي قدرتمندي در ميان گزينه هاي وزير شدن ندارد. يعني همه کساني که براي معرفي نامزد شده اند افراي هستند که حاميان قدرتمندي در دولت دارند و ظاهرا سعيدلو از اين نعمت بي بهره است و بايد فکر جمع کردن وسائلش باشد

 گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع:جهان ورزش

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب