امام و رهبري

پيش‌بيني امام خميني(ره) درباره حسني‌مبارک
يکشنبه 10 بهمن 1389 - 3:19:00 PM
  بزرگنمایی:

امام خميني(س) در سخنان متعددي از کشور مصر نام برده و از مردم انقلابي اين کشور بويژه عاملان هلاکت "انور سادات" کودتاچي وابسته اين کشور، تمجيد کرده اند.
در بخشي از سخنان ايشان درباره انقلاب آينده مردم مصر آمده است:
«من اميدوارم که ملت هاى ديگر هم توجه بکنند و اقتدا بکنند به اين ملت ايران. ملت مصر اعتنا نکند به اين حکومت جائرى که اعلام مى‏کند که ما هرکس اسم از اسلام ببرد سرکوب مى‏کنيم. بدانند که اسلام در مصر در خطر است و واجب است بر زن و مرد مصرى که قيام کنند و اين حکومت فاسد را، که از اول اعلام جنگ با اسلام داده است، سرکوب کنند.»
صحيفه امام جلد ‏15، صفحه 318

ملت مصر، حسني مبارک را هم به جهنم واصل خواهند کرد
«اين رئيس جمهور تحميلي ثاني [حسني مبارک‏] که خيال دارد در مصر مثل آن [انور سادات‏] حکومت کند، دربست خودش را در اختيار آمريکا گذاشته است؛ قبل از اينکه به رياست برسد اعلام همبستگي خودش را با اسرائيل و آمريکا کرده است. نديده است که همان طوري که سلف طالحش به واسطه خشم ملت به جهنم واصل شد، همين عمل را با او هم خواهند کرد. ملت مصر بايد اين مطلب را بداند که اگر قيام کند بر خلاف اين توطئه ها ج همان طوري که ايران قيام کرد- آنجا هم پيروز خواهد شد. ملت مصر از حکومت نظامي نترسد و به او اعتنا نکند و همان طور که ايران حکومت نظامي را شکست و به خيابان ها ريخت، آن ها هم بشکنند و به خيابان ها بريزند و اين تفاله هاي آمريکا را بيرون بريزند. ملت مصر ننشينند تا اين قدرت از بين رفته دوباره دست و پاي خودش را جمع کند و نفوذ خودش را بر ملت تحميل کند. امروز روزي است که ملت مصر بايد قيام کند. امروز روز ضعف دولت است و قدرت ملت. اين تکليفي است براي ملت مصر، براي علمايي که وابسته به حکومت نيستند. اين تکليفي است براي علما. علماي مصر به پا خيزند و براي خاطر خدا از اسلام دفاع کنند. امروز شما پيروزيد. ملت مصر امروز قدرت دستش است. ارتش معلوم نيست با دولت باشد مگر آن هايي که جيره خوار آمريکا هستند. ارتش مصر توجه کند به اينکه اگر بخواهد پشتيباني کند از اين حکومتي که اعلام کرده است که من تابع آمريکا و اسرائيل هستم و من هر کس دم از اسلام بزند او را خفه مي کنم [ننگ است و] اين ننگ را ارتش مصر به خودش راه ندهد و مهلت ندهد تا بعد از اين باز اسرائيل بيايد و به شما حکومت کند و اسرائيل و آمريکا مقدرات شما را در دست گيرند.»
صحيفه امام، جلد ‏15، صفحه 285

 
گردآوري:گروه اينترنتي تاجريان
منبع:jahannews.com

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب