سياسي

رفراندوم هسته اي
به بهانه 12 فروردين؛ روز جمهوري اسلامي ايران
چهارشنبه 11 فروردين 1389 - 1:14:32 PM
  بزرگنمایی:

نويسنده: عليرضا تاجريان

31 سال پيش در دوازدهم فروردين سال 1358 هجري شمسي، ملت مسلمان ايران، دست به يک انتخاب تاريخي و سرنوشت ساز زد که اين انتخاب نه تنها «استقرار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران» را به همراه داشت، بلکه مخالفان داخلي و دشمنان خارجي را منزوي ساخت. در آن روز ملت ايران با انتخاب درست خود، به همه جهانيان نشان داد که خواستار نظامي مردمي و دموکراتيک بر اساس تعاليم و قوانين دين مبين اسلام است.
ملت ايران در يک همه پرسي دو روزه، با راي 2/98 درصد به برقراري نظام جمهوري اسلامي در ايران راي مثبت داد تا دشمنان انقلاب اسلامي را به سکوت وادارد.
به اعتقاد نويسنده امروز راه حل مسئله صلح آميز هسته اي ايران ، نيازمند چنين انتخاب تاريخي و حرکت سرنوشت ساز از سوي ملت ايران است که آنها اين بار در يک رفراندوم هسته اي شرکت کنند و به حقوق مسلم خود راي مثبت دهند تا بار ديگر دشمنان ايران اسلامي را به سکوت و عقب نشيني وادارند.
امروز با تلاش و پيگيري هاي مستمر دولتمردان جمهوري اسلامي و با همت و دانش دانشمندان و محققين ايران اسلامي، پيروزي انقلاب هسته اي را شاهد هستيم، هر چند که دشمنان بسياري را در مقابل خود در عرصه هسته اي پيش رو داريم، و روزي نيست که آنها جنگ رواني  و ادعاهاي بي اساس را عليه برنامه هاي صلح آميز هسته اي ايران، طرح ريزي و اجرا ننمايند، اما مشاهده اين واکنش ها از دشمنان انقلاب اسلامي چندان هم دور از انتظار نيست، و اگر آنها عکس اين کار مي کردند، بايد نگران مي شديم.
امروز ما توانسته ايم از دانش صلح آميز هسته اي برخوردار شويم، و اين چيزي ارزشمندي است که دشمنان جمهوري اسلامي مي خواهند از ما به هر طريق ممکن بگيرند. اما بايد درمقابل دشمنان پرادعا ايستاد و از حق مسلم خود دفاع کرد؛ بايد به شيوه اي که آنها به اصطلاح «دموکراسي» مي نامند، با آنها روبه رو شد، بايد حرکتي تاريخي کرد و دست به يک انتخاب سرنوشت ساز زد و برنامه صلح آميز هسته اي ايران را به رفراندوم گذاشت تا نتايج آراي ملت ايران گويا واقعيت ها باشد و پرونده هسته اي ايران را از سازمان هاي به اصطلاح بين المللي «آژانس انرژي اتمي» و «شوراي امنيت»  و از زير دستان 1+5 خارج کرد و به اعضاي شوراي امنيت که همه آنها دست نشانده و جيره خوار آمريکا و رژيم اشغالگر اسرائيل هستند، اجازه هيچ گونه تعدي و تصميم گيري در خصوص حقوق مسلم ملت ايران اسلامي را نداد.

چرا رفراندوم هسته اي؟
 شايد اين پرسش مطرح شود، که چرا رفراندوم هسته اي؟ آيا ملت ايران اسلامي در ايام يوم الله دهه فجر و در راهپيمايي 22 بهمن فرياد خود را به گوش جهانيان نرسانند؟
اينها پرسش هايي است که پاسخ هايي روشن دارد، اما نه براي آمريکا، اسرائيل و اعضاي شوراي امنيت. چرا که آنها «خود را به خواب زده اند» و مي شود کسي را که خوابيده، بيدار کرد، اما نمي شود کسي را که خود را به خواب زده ، بيدار کرد. و امروز حکايت برنامه صلح آميز هسته اي ايران را با وجود شفافيت تمام، نمي توان براي مخالفان برنامه صلح آميز هسته اي ايران، « که خود را به خواب زده اند» تشريح کرد. پس چه بايد کرد؟

چه بايد کرد؟ 
به ياد داريم که 31 سال پيش، ملت ايران اسلامي به رهبري حضرت امام خميني (ره) توانست رژيم انقلاب اسلامي را به پيروزي رساند و به حيات ننگين پهلوي پايان بخشد، اما چند ماهي از پيروزي انقلاب اسلامي نگذشته بود که بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي با بينش سياسي وسيعي که داشتند خواستار برگزاري همه پرسي درباره شکل اداره حکومت در ايران اسلامي شدند. ايشان دو روز پيش از صدور اعلاميه ديگر مراجع بلندپايه ديني، بيان داشتند كه اهمال در شركت در رفراندوم موجب هدر رفتن خون شهيدان و به تباهي كشيدن كشور و اسلام عزيز است. ايشان در پايان اعلاميه خود عنوان کردند كه من، خود به «جمهوري اسلامي» راي مي دهم.
و آن روز، ملت ايران با دادن راي «آري» به نظام جمهوري اسلامي، رسماً به دنيا اعلام کردند که خودشان براي خود و اداره کشور تصميم مي گيرند و نيازي به پيشنهادات و نظرات ديگران (دشمنان انقلاب اسلامي) نيست.
ملت ايران اسلامي در 12 فروردين سال 1358، شعارهاي «استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي» را که تا آن روز بر روي ديوارها نقش بسته بود، با راي «آري» خود به نظام جمهوري اسلامي، به گوش همه جهانيان رساند و به آنها فهماند که در ايران اسلامي «استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي» به معناي واقعي برقرار است.
و چه نيکو حضرت امام خميني (ره) در پيامي به اهميت اين رفراندوم تاکيد کردند و انتخاب درست ملت ايران را به آنها تبريک گفتند. در ادامه به پيام بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي پس از تثبيت نظام مقدس جمهوري اسلامي اشاره مي کنيم:

پيام حضرت امام خميني (ره) پس از رفراندوم 12 فروردين و استقرار نظام جمهوري اسلامي
«… من به ملت بزرگ ايران که در طول تاريخ شاهنشاهي که با استکبار خود آنان را خفيف شمردند و بر آنان کردند آنچه کردند، صميمانه تبريک مي گويم. خداوند تعالي بر ما منت نهاد و رژيم استکبار را با دست تواناي خود که قدرت مستضعفين است در هم پيچيد و ملت عظيم ما را ائمه و پيشواي ملت هاي مستضعف نمود و با برقراري جمهوري اسلامي وراثت حقه را بدانان ارزاني داشت. من در اين روز مبارک، روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت جمهوري اسلامي را اعلام مي کنم .
به دنيا اعلام مي کنم که در تاريخ چنين رفراندومي سابقه ندارد، که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق ها هجوم آورده و راي مثبت خود را در آن ريخته و رژيم طاغوتي را براي هميشه در زباله دان تاريخ دفن کند. من از اين همبستگي بي مانند که جز مشتي ماجرا جو و بي خبر از خدا همه و همه به نداي آسماني « واعتصموا بحبل الله جميعا » لبيک گفتند و با تقريبا اتفاق آرا به جمهوري اسلامي راي مثبت دادند و رشد سياسي و اجتماعي خود را به شرق و غرب ثابت کردند، تقدير مي کنم.
مبارک باد بر شما روزي که پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران و رنجهاي طاقت فرسا، دشمن غول صفت و فرعون زمان را از پاي در آورديد و با راي قاطع به جمهوري اسلامي، حکومت دل الهي را اعلام نموديد. حکومتي که در آن جمع اقشارملت با يک چشم ديده مي شوند و نور عدل الهي بر همه و همه به يک طور مي تابد و باران رحمت قرآن و سنت بر همه کس به يکسان مي بارد ...
... صبحگاه 12 فروردين که روز نخستين حکومت الله است از بزرگترين اعياد ملي و مذهبي ماست و ملت ما بايد اين روز بزرگ را عيد بگيرند و زنده نگهدارند ، روزي که کنگره هاي قصر 2500 ساله حکومت طاغوتي فروريخت و سلطه شيطاني براي هميشه رخت بر بست و حکومت مستضعفين که حکومت خداست جانشين آن گرديد....» (صحيفه نور ، ج 3 ، ص 483 )

يک پيشنهاد؛ رفراندوم هسته اي
پرسيديم که در مقابل زورگويي ها و فشارهاي غرب براي توقف برنامه هاي صلح آميز هسته اي ايران، چه بايد کرد؟
نويسنده بر اين اعتقاد است که دولتمردان نظام جمهوري اسلامي تا به امروز همه راه حل هاي ممکن را براي حل مسالمت آميز برنامه صلح آميز هسته اي ايران آزموده اند و حقيقتاً همه راه کارها درست و به جا بوده است که امروزه شاهد پيروزي انقلاب هسته اي ايران هستيم. با وجود اين پيروزي ارزشمند همچنان آمريکا، اسرائيل و برخي از کشورهاي غرب نمي خواهند ايران هسته اي را قبول کنند و در تلاشند به هر نحو ممکن برنامه هاي صلح آميز هسته اي ايران را متوقف کنند؛ پرونده هسته اي ايران را به شوراي امنيت مي برند؛ عليه برنامه هاي صلح آميز هسته اي ايران قطعنامه صادر مي کنند؛ اقتصاد ايران را تحت فشار قرار مي دهند و برخي از بانک هاي کشور را جزو تحريم هاي اقتصادي خود مي آورند؛ حتي به قطعنامه و تحريم اقتصادي راضي نشده و کشورهاي ديگر را به خاطر حمايت از برنامه هاي صلح آميز هسته اي ايران تحت فشار و تحريم قرار مي دهند؛ اخيراً نيز ادعاي حمله به تاسيسات هسته اي ايران را مطرح مي کنند و …
 به اعتقاد نويسنده، امروز مخالفان برنامه صلح آميز هسته اي ايران تمام احتمالات ممکن را براي توقف برنامه هسته اي ايران به مرحله اجرا درآورده اند، اما از هيچ کدام نتيجه مورد نظر را کسب نکرده اند و امروز نوبت ماست، نوبت ما ملت ايران اسلامي که در يک رفراندوم هسته اي براي هميشه به مخالفان برنامه صلح آميز هسته اي ايران پاسخ دهيم و آنها را به سکوت در مقابل دانش و فناوري صلح آميز هسته اي ايران اسلامي وادار کنيم.

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب