طنز

طنز// ساپورت چيست؟ چسبونک بي‌حيا!
سه شنبه 2 مهر 1392 - 3:12:47 PM
  بزرگنمایی:

شايد خيلي از هموطناني که اين مطلب را مي‌خوانند دقيقا ندانند "ساپورت" چيست و چرا امروزه به محل مناقشه نيروي انتظامي‌و برخي از شهروندان محترم تبديل شده است. در گذشته اين کلمه را بيشتر از زبان غلام پيرواني شنيده بوديم. او وقتي تيمش مي‌برد مي‌گفت "مسئولان خوب ساپورت کِردن" و وقتي مي‌باخت هم مي‌گفت "مسئولان خوب ساپورت نکِردن". اين ساپورت جديد اما آن ساپورت نيست.
در واقع همان جوراب شلواري سابق خودمان است که جنسش کمي‌متفاوت شده و چنان به بدن صاحبش مي‌چسبد که گويي عضوي از بدن اوست. افرادي که عادت به استفاده از شلوار کردي دارند حتي 30 ثانيه هم نمي‌توانند ساپورت را تحمل کنند. به همين دليل در برخي نقاط کشور طي ماه هاي اخير بيش از صد مورد مرگ در اثر نفس تنگي گزارش شده است.
ساپورت يا همان چسبونک بي حيا- واژه پيشنهادي ما تا قبل از آنکه جلسه رسيدگي به موضوع در فرهنگستان تشکيل شود- اولين بار در کشورهايي مورد استفاده قرار گرفت که به لحاظ امنيتي وضعيت خوبي نداشتند. عوض کردن اين شلوارها بيش از 45 دقيقه زمان مي‌برد. به همين دليل زورگيرها مجبور مي‌شدند به گرفتن کيف پول، موبايل و ساير البسه فرد زورگيري شونده اکتفا کنند و شلوار براي خود او باقي مي‌ماند. پوشيدن اين شلوار هم بسيار زمان بر است. شما بايد پس از عبور دادن پاچه ها از پنجه هاي پايتان، دو طرف کمر شلوار را بگيريد و همزمان با بالا کشيدن آن خودتان هم بالا بپريد. اين عمل بايد بيش از 30 مرتبه تکرار شود تا شلوار در اندام شما جا بيفتد.
با اين توصيف لازم است مادري که مي‌خواهد به صورت ساپورت پوش فرزندش را صبح زود به مدرسه ببرد يک ساعت زودتر از خواب بيدار شود. پوشيدن ساپورت هرچند نوعي ورزش صبحگاهي محسوب مي‌شود اما خب پيرمرد و پيرزن طبقه پايين که در خواب عميق به سر مي‌برند چه گناهي کرده اند؟ (اگر در طبقه همکف زندگي مي‌کنيد مانعي ندارد) حتما دقت کنيد که در آوردن چسبونک هم حداقل به يک دستيار و 120 متر فضا-زيربناي مفيد- احتياج دارد. چراکه ممکن است صحنه هايي شبيه به باراندازهاي متوالي در تشک کشتي بين آن دو شکل بگيرد. خوشبختانه در حال حاضر کشور ما به لحاظ امنيتي در شرايط خوبي به سر مي‌برد و بانوان نبايد با نگراني از اين مسئله به استفاده از پوشاک غربي روي بياورند. دشمن وقتي ببيند ما همه ساپورت مي‌پوشيم با خودش مي‌گويد: «اينها را نگاه کن، آن قدر زياد زورگير دارند که روزي چهار، پنج ساعت براي پوشيدن و عوض کردن شلوار وقت مي‌گذارند.» لذا نيروي انتظامي‌اين دوستان را براي لحظاتي به داخل ماشين راهنمايي مي‌کند تا بيشتر به کارشان فکر کنند. اما متاسفانه ديده شده که کف همان ماشين هم برخي از بانوان ساپورت بساط کرده و به ديگر سرنشينان فروخته‌اند.
از آنجايي که اين مطلب پتانسيل بالايي براي سانسور شدن دارد، جا دارد درپايان با ذکر يک توصيه مثبت و آموزنده کمي‌تعديلش کنيم. نپوشيد لطفا...نکنيد اين کار را... اگر صلاح بدانند خودشان برايتان توليد مي‌کنند و مثل کرم حلزون يا دستگاه دراز و نشست با يک تماس کوتاه جلوي در خانه تحويلتان مي‌دهند.

گردآوري: گروه اينترنتي پايگاه اطلاع رساني تاجريان
منبع: قانون

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب