اجتماعي

تاثيرات شگفت انگيز شاد بودن
يکشنبه 18 اسفند 1392 - 1:22:42 PM
  بزرگنمایی:

ترس، اضطراب و استرس را در خود از بين مي‌بريد
نمي‌توانيد در عين حال شاد و افسرده باشيد. اين غيرممکن است. وقتي تصميم مي‌گيريد درون خودتان مثبت باشيد، منفي‌ها ديگر بايد بيرون بروند. درست مثل وارد شدن به يک اتاق تاريک مي‌ماند؛ شما سر تاريکي داد نمي‌زنيد و نمي‌گوييد که بايد از آنجا بيرون برود. سعي نمي‌کنيد آن را بگيريد و جسم آن را از اتاق بيرون بينذازيد تا نور بتواند داخل شود. شما آن را ناديده مي‌گيريد چون مي‌دانيد که کاري که بايد بکنيد اين است که خيلي ساده کليد برق را بزنيد و همان موقع نور وارد خواهد شد. وقتي نور باشد، تاريکي اتوماتيک‌وار ناپديد مي‌شود. هيچ جنگي نيست!

احساس بهتري پيدا مي‌کنيد
وقتي در وضعيت ذهني شادي و لذت باشيد، بدنتان موادي ترشح مي‌کند که آن احساس «فوق‌العاده» را به شما مي‌دهد.

بدن تان خود را التيام مي‌بخشد
وقتي شاد هستيد، بدن شما اندورفين و ساير مواد شيميايي که به ترميم و التيام يافتن بدن کمک مي‌کند، ترشح خواهد کرد. انبوهي از داستان‌هاي افرادي است که بهبودي‌هاي معجزه‌آسا داشته‌اند. براي خيلي‌ها پيش آمده که بدنشان سرطان و بيماري‌هاي ديگر را با التيام داده و يا از بين برده است. علم ثابت کرده است که وقتي ترس و ترديد از بين برود، فرصت بهتري براي بهبودي به بدن داده مي‌شود.

در فرکانس انرژي بالاتري حرکت خواهيد کرد
وقتي شاد هستيد، در سطح بالاتري از معنويت به سر مي‌بريد؛ وضعيتي براي بخشيدن و دوست داشتن، همان خصوصيات خداوند، همان نيروي برتري که باعث تپيدن قلبتان و نظم کهکشان‌ها مي‌شود.

به ديگران انرژي مثبت مي‌دهيد
يک لبخند، به کسي که از جلوي او عبور مي‌کنيد باعث مي‌شود آنها هم به شما در جواب لبخند بزنند. اين حس خوبي به شما نمي‌دهد؟ به آنها هم دقيقاً همين حس خوب را منتقل مي‌کند.

ديگران به طور مثبتي تحت تاثير قرار مي‌گيرند
انرژي مثبت شما سطح اندورفين را در بدن آنها هم بالا مي‌برد و باعث مي‌شود آنها هم احساس فوق‌العاده‌اي پيدا کنند.

ديگران به سمت تان کشيده مي‌شوند
آدم ها دوست دارند حس خوبي داشته باشند به همين دليل دوست دارند هميشه دور و اطراف شما باشند. اگر بخواهيد افراد منفي را از اطرافتان دور کنيد و افراد مثبت را به سمت خود بکشانيد، اين روش خوبي است.

ديگران هم به سمتتان انرژي مثبت مي‌فرستند
شما سطح اندورفين را در بدن آنها بالا مي‌بريد و انرژي مثبتشان را زياد مي‌کنيد و دقيقاً عين همين به سمت خودتتان برمي‌گردد.

خوبي‌هاي ديگران را مي‌بينيد
وقتي شاد هستيم به طور طبيعي خوبي‌هاي بيشتري در اطرافمان و ديگران مي‌بينيم. آدمها هميشه نسبت به تشويق واکنش بهتري دارند تا انتقاد. به همين دليل در کار و بيزنس، پيدا کردن خوبي‌هاي ديگران باعث خواهد شد مدير، معلم و همکار بسيار بهتري باشيد. و در زندگي شخصي‌تان هم همسر، دوست، همسايه و والدين بهتري خواهيد بود.

ديگران سعي خواهند کرد بيشترين تلاششان را براي شما بکنند تا اينکه فقط از کنارتان رد شوند
وقتي توانايي‌هاي فردي را تشخيص مي‌دهيد و مدام آن را به گوششان مي‌رسانيد، موجب تشويق و انگيزه دادن به آن فرد خواهيد شد. آدمها عاشق اين احساس هستند و بيشتر از آن طلب مي‌کنند و به همين دليل به آن کار ادامه خواهند داد. اين براي رهبري کارمندان، همسر و فرزندان روشي فوق‌العاده خواهد بود.

از ميان شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و … مشتريان به دنبال شما خواهند بود
فردي که مملو از آرامش و شادي است، اعتمادبه‌نفس دارد زيرا از وجود خود شاد است. اين اعتمادبه‌نفس مشتريان بسيار بيشتري را به سمت خود مي‌کشاند.

احتمال ترفيع درجه کاري شما بيشتر خواهد بود
آماري وجود دارد که نشان مي‌دهد افراد شاد عملکرد بهتري در کار خود دارند، کارهاي بهتري پيدا مي‌کنند و پول بيشتري در مي‌آورند. احتمال زيادي وجود دارد که وقتي مدير، ناظر يا رئيستان مي‌بيند که بهتر کار مي‌کنيد و با مشتريان رفتار بهتري داريد، بخواهد به طريقي به شما پاداش بدهد، چه با افزايش حقوق و چه با ترفيع مقام.

همسرتان در خانه درمقابل عشق و شادي که به او مي‌دهيد، عشق و شادي تحويلتان خواهد داد
هر چيزي که فکر مي‌کنيد از طرف همسرتان دريافت نمي‌کنيد، خودتان به طريقي محبت‌آميز به او بدهيد. بالاخره او هم نرم شده و همان‌ها را در مقابل به شما خواهد داد. و اگر در ابتدا به نظرتان سخت مي‌آيد، تا زمانيکه شروع به انجام آن کنيد، وانمود کنيد. شادي شما به اينکه ديگران چه بکنند يا نکنند متکي نيست. بايد در همه چيز و همه کس خوبي ببينيد. وقتي شاد هستيد، اتوماتيک‌وار دوست داريد بخشنده باشيد و خوبي‌هاي ديگران را مي‌بينيد. و آنها هم بالاخره همان را به شما نشان خواهند داد.

بچه‌ها واکنشي عالي به افکار و احساسات مثبت دارند و اين باعث رفتارهاي مثبت در آنها مي‌شود
خواهيد ديد که بچه‌ها چقدر سريع با شما همراه خواهند شد و شروع به خنديدن، لبخند زدن و لذت بردن از زندگي خواهند کرد. وقتي آنها را به طريقي مثبت و محبت‌آميز تشويق کنيد، براي هر کاري که از آنها بخواهيد آماده خواهند بود.
منتظر موفقيت نمانيد تا برايتان شادي بياورد. از شادي براي رسيدن به موفقيت استفاده کنيد.
کريستينا نلسون

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب