سياسي

ماجراي پارتي سفارت فرانسه در ايران
دوشنبه 1 آذر 1389 - 9:24:13 AM
  بزرگنمایی:

پس از احضار سفير ايران در فرانسه به علت انجام وظيفه پليس ديپلماتيک در حاشيه برگزاري يک پارتي در سفارت فرانسه در تهران، جزئيات کامل فضاسازي و هتاکي سفارت فرانسه در تهران، منتشر شد.
چندي پيش سفارت فرانسه در تهران اقدام به برگزاري مراسمي تحت عنوان کنسرت" موسيقي محلي" در محل سفارتخانه نمود که حدود 120 زن و مرد ايراني و 50 ميهمان از ساير سفارتخانه هاي مستقر در تهران ميهمان آن بودند.
پيش از آغاز اين مراسم، تعدادي از ميهمانان در خيابان ها و کوچه هاي اطراف سفارت فرانسه اقدام به کشف حجاب کرده و وضعيت ناهنجار و ساختارشکنانه اي در اطراف اين سفارتخانه به وجود آوردند که پليس ديپلماتيک با مشاهده اين وضعيت از ورود افراد مذکور به سفارتخانه جلوگيري کرده و به آنان متذکر مي شود که اينجا تهران است و بايد به قوانين جمهوري اسلامي احترام بگذارند.
اما افرادي که با اقدامات ناهنجار خود منجر به ايراد تذکر از سوي پليس ديپلماتيک شده بودند، با فحاشي و داد و فرياد، اقدام به متشنج کردن فضا کرده و در پي اين اقدام، 4 نفر از کارکنان سفارت فرانسه نيز ضمن فحاشي به نظام و پليس ديپلماتيک، افراد مذکور را با اتومبيل سفارت از درب ديگري وارد سفارت فرانسه کردند.
پس از فضاسازي تعدادي از کشف حجاب کنندگان در جلوي درب سفارت و توهين آنان به پليس ديپلماتيک، تعدادي ديگر از ميهمانان کنسرت سفارت فرانسه نيز تشويق شده و يک زن ديگر اقدام به کشف حجاب و درگيري فيزيکي با يک پليس زن مي نمايد که منجر به بازداشت وي مي گردد.
در اين کنسرت که ظاهرا با سرو مشروبات و وضعيت حاکم بر آن بيشتر به يک پارتي شبيه بوده است، حدود 50 دستگاه خودروي سياسي از ساير سفارتخانه ها حضور داشته و اتومبيل حامل ساير ميهمانان که حتي برخي از آنها تاکسي نيز بوده، به حياط سفارتخانه راهنمايي مي شدند.
در اين کنسرت، حدود 37 هنرمند ايراني از رشته هاي مختلف توسط رايزن فرهنگي سفارت فرانسه دعوت شده بودند که برخي از آنان بويژه برخي چهره هاي مطرح سينما در مراسم حضور يافته، اما برخي ديگر با رصد احتمال برملا شدن حضورشان در اين مراسم، از حضور در آن سر باز زدند.
جالب اينکه در مقابل توهين هاي مکرر رايزن فرهنگي سفارت فرانسه به ايران و فرهنگ کشورمان، هنرمندان حاضر در اين مراسم هيچ گونه واکنشي از خود نشان ندادند.
عليرغم توهين هاي مکرر فرانسوي ها به فرهنگ ايراني در اين مراسم، و برخورد زننده کارکنان سفارت و برخي ميهمانان با پليس ديپلماتيک، سفارت فرانسه موضوع را به کشور خود گزارش کرده و فرانسه نيز سفير ايران در اين کشور را احضار کرد.
اين اولين بار نيست که سفارت فرانسه با دعوت از برخي هنرمندان کشورمان، اقدام به برگزاري مراسم هاي مشکوک و ساختارشکنانه در ايران مي نمايد
 
گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع:jahannews.com

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب