امام و رهبري

خاطره محسن رضايي از لباس رزم رهبر معظم انقلاب اسلامي
شنبه 6 آذر 1389 - 5:58:45 PM
  بزرگنمایی:

فرمانده سابق سپاه پاسداران در دوران هشت سال دفاع مقدس که با لباس بسيجي در اين جمع حضور يافته بود به ذکر خاطره اي از مقام معظم رهبري پرداخت و گفت جالب است بدانيد که حضرت آقا از چه زماني از چفيه مستمرا استفاده مي کنند.
وي با بيان اينکه چفيه در بين رزمندگان کاربردهاي متفاوتي داشته است، اظهار داشت: چفيه علاوه بر اينکه سمبل مقاومت و بسيج بوده در دوران دفاع مقدس داراي کاربردهاي متفاوتي بوده از جمله اينکه بسيجيان در هنگام نماز از آن به عنوان سجاده استفاده مي کردند.
 فرمانده سابق سپاه پاسداران ادامه داد: رزمندگان همچنين از چفيه در زمستان براي جلوگيري از سرما و در تابستان براي جلوگيري از گرما استفاده مي نمودند. همچنين رزمندگان در هنگام زخمي شدن براي جلوگيري از تشديد خونريزي از چفيه استفاده مي کردند.
وي با بيان اينکه مقام معظم رهبري نوعا از چفيه در زمان حضور در جبهه ها و مانورهاي نيروهاي مسلح استفاده مي کردند افزود: حضرت آقا در مانور شهادت که در زمان جنگ به خليج فارس تشريف آورده بودند با لباس سپاهي و چفيه روي عرشه ناو حضور يافتند که باعث روحيه مضاعف رزمندگان دفاع مقدس شده بود.
 رضايي افزود: همچنين ايشان در طول دوران دفاع مقدس نيز که در جبهه ها حضور مي يافتند عمدتا از لباس نظامي و چفيه استفاده مي کردند.
وي ادامه داد: پس از پايان جنگ نيز سپاه پاسداران پنج مانور بزرگ را برنامه ريزي کرد که به تصويب فرمانده کل قوا رسانده بود که در سال 74 اولين مانور تحت عنوان مانور بزرگ عاشورا در منطقه عمومي ساوه برگزار شد که معظم له براي نخستين بار از بسيجيان و سپاهيان به شکل سواره سان ديدند.
 دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: در آن مانور همچنين تانک ها از مقابل معظم له رژه رفتند که حقيقتا مانور جالب توجهي بود خاطرم هست از فرماندهاني که سوار بر تانک از مقابل حضرت آقا رژه رفتند سردار شهيد احمد کاظمي بود.
 وي با بيان اينکه پيشنهادات مختلفي براي اينکه فرمانده کل قوا با چه لباسي در مانور عاشورا ( سال 74) شرکت کنند ارائه شد که در نهايت ايشان به ابتکار خودشان با چفيه در آن مانور حضور يافتند و از آن موقع چفيه جزو لباس حضرت آقا شد و چفيه معنويت مضاعفي يافت.
فرمانده سابق سپاه پاسداران به مانور دوم که بيت المقدس نامگذاري شد اشاره کرد و افزود: در آن مانور که در تنگه هرمز و خليج فارس بود مقام معظم رهبري با لباس رزم و چفيه شرکت کرده بودند.
 وي به بازتاب حضور رهبر انقلاب در آن مانور اشاره کرد و گفت: در شرايط سياسي ارديبهشت سال 76 در منطقه حضور معظم له بازتاب وسيعي داشت و گفتني هاي فراواني از آن حضور وجود دارد.
 رضايي در پاسخ اينکه چرا شما پس از دوازده سال لباس رزم به تن کرده ايد اظهار داشت: افتخار من اينست که يک بسيجي ام و در هفته بسيج اين لباس را پوشيدم که بگويم اگر کشورمان تهديد شود من جزء اولين نفرات هستم که براي دفاع از اسلام و وطنم در خط مقدم حاضر خواهم شد.

گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: مهر

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب