طنز

طنز/ از زبان بازي بلوتوس کبير تا فدراسيون وزنه برداري
دوشنبه 8 آذر 1389 - 10:25:56 AM
  بزرگنمایی:

سلام بر ملت حماسه ساز ... ( نه اينکه براي زمان انتخابات است ) سلام برمردم خوب و نجيب و شريف و عزيز ايران ... اين هم که حق کپي رايتش شش دانگ براي مجري هاي تلويزيون است ) سلام بر براردان و خواهران ديني خودم ... ( اين هم که مال ... مال اينجا نيست )
اصلاً سلام ،همين جوري خشک و خالي !
***********
اي سياه نماي تخريبچي ! حالا کارت به جايي رسيده سياه نمايي مي کني پدر سوخته ! بدهم پدر پدر پدر سوخته ات را در بياورند ! نظميه را زير سوال مي بري پدر سوخته ! ...
بله ؟ آشناست خدمتتان ؟ ناقلاً کپي که نکردي ؟ نسخه اصلش راخريدي ؟( ببخشيد باکلاسش مي شود « تهيه کردي ! » ) البته خودت که مي داني قرض گرفتن بسته فرهنگي هم خيلي کار خوبي نيست ، حداقل براي تهيه کننده هايش ! حالا ما با اين حرف ها کاري نداريم که آيا بلوتوس کبير ! با زبان بازي هاي اول سريال توانست « قهوه تلخ » را از بلايي که قبلاً سر خيلي ها آمده بود نجات دهد يا اينکه مردم خوب ، نجيب ، شريف ، ناز و باحال ايران يکهو و طي يک عمليات محيرالعقول متحول شده و متوجه شدند که « خواهش ميکنم کپي نکنيد ! »
و باز هم هنوز نفهميده ايم اين وسط عمو عزت ضرر واقعي را کرد که ملک طلق صدا و سيمايش شده عرصه تاخت و تاز فارسي وان و بي بي سي فارسي يا آن بدبختي که همه هفت تا بچه اش حرف بلوتوس را گوش کرده اند و « برادر به برادر، مادر به پدر و ... » ندادند و گفتند : « ... آه سر کوچه مي فروشن ، ارزون !»
**
بالاخره کي راست گفت ؟ سعيد علي حسيني که گفت : به خدا دوپينگ نکرده بودم ! باباي سعيد علي حسيني که گفت : رضازاده براي اينکه کسي رکوردش را نزند ، زد زير همه چي ! وکيل سعيد علي حسيني که گفت : فکر نمي کرديم محروميتي بالاتر از چهار سال براي سعيد ببرند ! صد تا وزنه بردار پيشکسوت و استخوان خرد کرده که گفتند : از اول هم معلوم بوده سعيد مادام العمر محروم مي شود ، وکيلش هم ... آره ! هزار تا وزنه بردار پيشکسوت استخوان خرد کرده ديگر که گفته اند : رضازاده جايش توي فدراسيون نيست ! رضازاده که گفته بود : خداي من شاهد است که من همه کار براي اين بچه کردم . ( البته به جزئيات همه کارش اشاره اي نکرد ) خداي رضا زاده که گفت : فاعتبرو يا اولي الابصار !
بگذريم ، اصلاً به ما چه ؟ مي رويم نان و ماستمان را بخوريم !
**
اما دور جديد مسابقات چاقوکشي سطح کشور بعد از حماسه سعادت آباد اين بار جلوي چشم معاون وزير ارشاد ( بله درست خوانديد ارشاد نه دفاع ! ) در مراسم اختتاميه تئاتر استاني کهکلويه و بوير احمد رخ داد و يکي از هنرمندان بومي استان را به کما فرستاد . به گزارش خبرگزاري چيزنا ! چاقوکش مزبور با توجه به اينکه نتوانسته در مسابقات استقامت رکورد چاقوکش سعادت آباد را بزند از دور مسابقات حذف شد . نيروي انتظامي حاضر در محل هم با توجه به بر هم زدن قواعد بازي و دخالت بيجا در دعواي مردم ، « حتماً باهاشون برخورد مي کنيم ! » . يکي از مسئولين خاطر نشان کرد بابت تماشاگرنمايان اين مسابقات هم واقعاً متاسف است که راست راست واي نسّاده اند و کل جريان را با کمک انواع روش هاي سينمايي فيلم برداري نکرده اند و به جاي اين کار مثل اراذل و اوباش اقدام به کمک به چاقوخور حيف نان که آخر سر هم نمرده تا هيجان فيلم کم نشود ، نموده اند !
**
هر کاري کرديم نتوانستيم از حق مسلم « 50 درصدي » ايران بر درياي خزر بگذريم جان شما ! حال کردم با اين اراده و قاطعيت و غيرت جناب « محمد مهدي آخوندزاده ، که يکهو از هيچ درصد و هفت درصد و 13درصد و 20 درصد پريده اند به 50 درصد ! البته حالا شايد شما بفرماييد که همين چند روز پيش بود که يکي از مقامات وزارت خارجه فرمودند که از سهم 20 درصدي ايران از درياي خزر کوتاه نمي آييم ! و اين جمله با آن جمله تناقض دارد . در حالي که ندارد . حتي با آن هيچ درصد و هفت درصد و 13 درصد هم تناقضي ندارد ، چون همه اينها جزء همان 50 درصد هست که ما از آن کوتاه نخواهيم آمد و لابد همين الان هم دستمان است ديگر ! حالا شما هم زود نفرماييد که : فلان و بهمان . لابد نماينده ويژه ايران در امور درياي خزر يک چيزهايي مي دانند که من و شما از آن بي خبريم ديگر . صد در صد ايشان رفته اند با مسئولان کشورهاي حاشيه خزر صحبت کرده اند ، توافق کرده اند آنها هم قبول کرده اند که آقاي آخوند زاده با آن دبدبه و کبکبه آمده اند مصاحبه کرده اند ديگر والاً مسئول به اين مهمي که الکي مصاحبه نمي کند !
 
گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: عبدالله مقدمي/ مشرق

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب