امام و رهبري

واكنش منفي آمريكا به شايعه اي درباره سلامتي رهبر انقلاب
سه شنبه 9 آذر 1389 - 8:44:05 AM
  بزرگنمایی:

 اسناد مشكوك جديد منتشر شده توسط پايگاه ويكي ليكس نشان مي دهد كه آمريكا به عوامل خود در داخل ايران نيز اعتماد ندارد.
 بنابر اين گزارش، در پيامي كه كنسولگري آمريكا در استانبول حدود 15 ماه پيش به واشنگتن مخابره كرده است، فردي كه به گفته اين كنسولگري، يكي از تجار دوست [...] است با مراجعه به اين كنسولگري ادعاهايي را مطرح مي كند.
 وي براي خوش آمد كنسولگري ادعاهايي را مطرح مي كند كه در ارزيابي كنسولگري، شايعاتي سابقه دار و دور از واقعيت عنوان مي شود.
اين تاجر ايراني معاند، ادعاهاي مضحك چند سال پيش مايكل لدين مبني بر ابتلاي رهبر انقلاب به سرطان خوني را تكرار مي كند و همانند وي به نقل از برخي افراد عنوان مي كند كه عنقريب رهبر ايران در اثر بيماري سرطان خون درخواهد گذشت! و به همين دليل هم هست كه معترضان رده بالا فعاليتي نمي كنند و "كار را به طبيعت سپرده اند"!
 اين در حالي است كه از زمان انتشار شايعات لدين، چندين سال! و از زمان  ارسال پيام كنسولگري به واشنگتن بيش از 15 ماه! گذشته است و رهبر انقلاب هر روز با نشاط بيشتر سكان رهبري انقلاب اسلامي را در دست دارند.
 اين تاجر ايراني همچنين ادعا مي كند كه كارگران در اعتراض به نتايج انتخابات در حال "اعتصاب عمومي غيرقابل مشاهده" (!) هستند.
وي در تشريح اين اعتصابات انتخاباتي غيرقابل مشاهده مي گويد كه "صدها هزار" نفر در همه بخش هاي خصوصي و دولتي در اعتصاب هستند و اگرچه به سر كار خود بعد از اعلام نتايج برگشته اند اما كار نمي كنند!
 اين تاجر عامل آمريكا، همچنين به نقل از يكي از نامزدهاي وزارت دولتي كه قرار بود موسوي تشكيل دهد، مطرح مي كند كه در انتخابات اول موسوي و بعد كروبي بوده است!
 كنسولگري آمريكا ادعاهاي وي را بسيار دورتر از واقعيت ارزيابي كرده و اين ادعاها را به انگيزه هاي تجاري وي، خاصه با توجه به تاكيد او مبني بر گسترش ارتباط با شركت هاي خارجي، مرتبط مي كند و به صورت ضمني وي را فردي مي داند كه دنبال كار و كاسبي خودش است.
گفتنيست، ادعاهاي ويكي ليكس در مورد افشاگري بودن انتشار اين اسناد يا احتمال درز عمدي اطلاعات توسط دولت آمريكا به منظور تزريق اطلاعات نادرست در قالب افشاگري محل ترديد است و در هنگام مطالعه اين اسناد بايد به اين مساله دقت كرد.
 
 
گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: alef.ir

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب