سياسي

تکرار سناريوي فرار از کشور با پوشش زنانه پس از 30 سال/بني صدر موفق، توکلي ناموفق!
پنجشنبه 11 آذر 1389 - 11:14:51 AM
  بزرگنمایی:

ابوالحسن بني‌صدر که اکنون در کاخي در پاريس سکونت دارد، درباره فرارش از ايران با "پوشش و لباس زنانه"، گفت که من با چادر نماز فرار نکردم!
رئيس جمهور فراري ايران در واکنش به سخناني که از فرار وي با "پوشش و لباس زنانه" حکايت دارد، به راديو فردا گفت که "مي‌گوييد که من با چادرنماز از ايران گريخته‌ام. آن را هم داده‌ام به آن دانشجوي گرامي، مجيد توکلي، که رژيم به لحاظ استقامتش او را بازداشت کرد و در جا هم همان جا اعلام کرد که او خواسته است با چادرنماز فرار کند و دستگير شده است!"
وي اين اظهارات را در واکنش به سخنان حجت الاسلام ذوالنور که گفته است نظام به بني صدر اجازه داد تا از کشور خارج شود و حتي 2هواپيماي جنگنده‌اي که از پايگاه هوايي نوژه به تعقيب هواپيماي حامل بني صدر اعزام شد ترفند نظام انقلاب اسلامي بود، بيان کرده است.
بني صدر که از تکرار موضوع فرارش با پوشش زنانه ناراضي است، در ادامه مدعي شده است که با کارت "يکي از افراد کادر نيروي هوايي" و "با لباس نظامي" وارد فرودگاه شده و فرار کرده است.
وي در پايان در سخنان جالبي ادعا کرده که در مسئولان جمهوري اسلامي "حالت خطر و وحشت و اضطراب"  ايجاد شده و اين موضوع نشانگر آن است که "اينها شب و روز مسئله‌اي ندارند جز اين که راجع به بني‌صدر صحبت کنند"!
گفتني است، مجلس شوراي اسلامي در تاريخ 31/3/1360 به عدم کفايت بني‌صدر راي داد و امام خميني هم که از همراهي بني‌صدر با گروهک منافقين ناراحت بود، يک روز بعد اين راي را تاييد کرد.
بني صدر هم پس از آنکه خيانت هاي خود به انقلاب و نظام جمهوري اسلامي را افشا شده ديد، با پوشش زنانه از کشور گريخت و به فرانسه پناهنده شد.
به دنبال انتشار خبر فرار بني صدر با پوشش و لباس زنانه حتي عنوان شد که وي ابروهايش را هم برداشته است.

سرنوشت مشابه بني صدر و توکلي
اما اشاره بني صدر به مجيد توکلي در شرايطي صورت گرفته است که توکلي هم حدود سه دهه پس از بني صدر به سرنوشت مشابه او دچار شد اما وي در جريان فرار بازداشت شد.
گفتني است مجيد توکلي که 16 آر سال گذشته پس از آن که نتوانست با سخنراني ساختار شکنانه و اهانت آميز خود در دانشگاه اميرکبير بر تعداد تجمع کنندگان حامي مير حسين موسوي بيفزايد، با مشاهده حضور پررنگ دانشجويان ارزشي احساس خطر و تلاش کرد که با آرايش و لباس زنانه از دانشگاه فرار کند اما توسط ماموران امنيتي دستگير شد.
اين در حالي است که عکس وي در بسياري از تجمعات دانشجويان افراطي به عنوان نماد "مقاومت جنبش دانشجويي " در ميان تجمع کنندگان توزيع مي‌شد!
توکلي چندي بعد در دفاعيه خود فرارش با پوشش زنانه را تاييد و تصريح کرد، با توجه به فضاي هيجاني اطراف دانشگاه با لباس مبدل از دانشگاه خارج شده است.

گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: شبکه ايران

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب