پيامبر و ائمه اطهار

انتشار کاريکاتور موهن از پيامبر اسلام در کردستان عراق
جمعه 12 آذر 1389 - 1:21:23 PM
  بزرگنمایی:

روزنامه‌«چاودير»ارگان رسمي اتحاديه‌ ميهني کردستان عراق در اقدامي سخيف، کاريکاتوري موهن ازپيامبر اسلام(ص) که‌ پيش از اين در روزنامه‌هاي دانمارکي چاپ شده‌ بود را مجدداً چاپ کرد.
روزنامه‌ " چاودير " که‌ " ملا بختيار " عضو دفتر سياسي اتحاديه‌ ميهني کردستان عراق سردبير آن است، در يکي از شماره‌ هاي اخير خود ضمن چاپکاريکاتوري موهن از پيامبر اسلام (ص) که چندي پيش روزنامه‌هاي دانمارکي آن را منتشر کرده‌ بودند با درج مطلبي به‌ اعتقادات مسلمانان توهين کرده‌ و معراج پيامبر گرامي اسلام به‌ آسمان را خرافات اسلامي خوانده‌ است.
چند ماه‌ پيش از اين نيز هفته‌نامه‌ " خلک " که‌ سردبيري آن بر عهده‌ يکي از مسئولان کنوني روزنامه‌ چاودير است دراقدامي بي سابقه و توهين آميز، کتاب «آيات شيطاني» سلمان رشدي،نويسنده مرتد و هندي الاصل مقيم انگلستان را به زبان کُردي ترجمه و منتشر کرده بود.
گفتني است رئيس اتحاديه ميهني کردستان عراق را جلال طالباني رئيس جمهور کنوني عراق برعهده دارد.
افزايش تحرکات ضد اسلامي در منطقه‌ کردستان عراق در حالي صورت مي گيرد که‌ پيش از اين گزارش هايي از نفوذ سازمان هاي اطلاعاتي موساد، و سيا و همچنين فعاليت آزادانه گروه هاي تبشيري آيين مسيحيت در شمال عراق توسط رسانه هاي داخلي و منطقه منتشر شده بود.
 
گردآوري:گروه اينترنتي تاجريان
منبع: مشرق

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب