طنز

اين طنز را از دست ندهيد/خانم انگليسي و wc
شنبه 13 آذر 1389 - 2:09:41 PM
  بزرگنمایی:

در آن دوراني که به توالت‌هاي عمومي در شرق اطمينان کمتري وجود داشت، خانمي انگليسي در تدارک سفري به هندوستان بود. مهمانخانه کوچکي را که متعلق به مدير مدرسه محلي بود در نظر گرفت و اتاقي در آن رزرو کرد. چون نگران بود که آيا در مهمانخانه توالت وجود دارد يا خير؛ در نامه‌اي به مدير مدرسه سؤال کرد که آيا در مهمانخانه مورد نظر دبليو سي (WC) وجود دارد يا خير؟
مدير مدرسه تسلط کاملي به زبان انگليسي نداشت، نزد کشيش محلي رفت و پرسيد که دبليو سي (WC) به چه معني است؟
کشيش هم تا آن زمان نشنيده بود. دو نفري همت گماشتند تا معاني احتمالي اين دو حرف را بيابند و نهايتاً به اين نتيجه رسيدند که خانم مزبور طالب وي سايد چاپل (Wayside Chapel) “کليسايي کوچک در کنار جاده” است، که بداند آيا کليسايي کنار جاده، نزديک مهمانخانه وجود دارد يا خير؟ آنها ابداً به ذهنشان خطور نکرد که اين دو حرف ممکن است به معني توالت باشد.
مدير مدرسه در جواب خانم نامه‌اي به شرح زير نوشت:
خانم عزيز در کمال مسرت به اطلاع شما مي‌رسانم که در ٩ مايلي مهمانخانه يک دبليو سي (WC) وجود دارد که در ميان بيشه‌اي از درختان کاج قرار گرفته و اطراف آن را چشم‌اندازي زيبا فرا گرفته است. اين دبليو سي (WC) گنجايش ٢٢٩ نفر را دارد و روزهاي يکشنبه و پنجشنبه باز است. چون انتظار مي‌رود افراد بسياري در ماه‌هاي تابستان به اينجا بيايند، توصيه مي‌کنم زودتر تشريف بياوريد.
اما در اين دبليو سي (WC) فضاي ايستاده هم زياد وجود دارد. اين وضعيت مطلوبي نيست بخصوص اگر عادت داشته باشيد مرتباً به آنجا برويد. شايد براي شما جالب باشد که بدانيد دختر من در دبليو سي (WC) ازدواج کرد و در آنجا بود که با شوهرش ملاقات کرد. واقعه بسيار عالي و جالبي بود. در هر محل نشستن ده نفر نشسته بودند. مشاهده سيماي آنها و شادماني آشکار آنها بسيار دلپذير بود. از هر زاويه مي‌توان عکس گرفت. متأسفانه همسرم بيمار شده و اخيراً نتوانسته است به آنجا برود. تقريباً يک سال از آخرين مرتبه‌اي که رفته مي‌گذرد که البته براي او بسيار دردناک است. .
البته مسرور خواهيد شد بدانيد بسياري از مردم ناهارشان را با خودشان مي‌آورند و تمام روز را آنجا مي‌گذرانند که برايشان بسيار دلپذير است. ديگران ترجيح مي‌دهند قبل از وقت بيايند و تا آخرين لحظه هم بمانند. به آن بانوي محترم توصيه مي‌کنم روزهاي پنجشنبه به آنجا برويد زيرا نوازنده اُرگ نيز مي‌آيد و همراهي مي‌کند.
جديدترين چيزي که افزوده شده ناقوسي است که هر وقت کسي وارد مي‌شود زنگ مي‌زند. بازاري هم در آنجا داريم که نشيمن‌گاه مخملي براي همه فراهم مي‌کند چون بسياري بر اين باورند که مدت‌هاست چنين چيزي لازم بوده است. چشم به راهم که شما را تا آنجا همراهي کنم و شما را در جايي قرار دهم که همه بتوانند شما را ببينند.
با احترامات فائقه؛ مدير مدرسه
خانم مزبور وقتي نامه را خواند غش کرد … و البته هيچوقت به هندوستان نرفت.

گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
 

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب