سياسي

دانشمندان ايراني را چه کساني ترور کردند؟
سه شنبه 16 آذر 1389 - 10:46:57 AM
  بزرگنمایی:

يک پايگاه خبري نوشت: ترور دانشمندان ايراني با همکاري جريان خارجي با شبه‌نظاميان تروريست داخلي انجام شده چرا که هيچ کدام بدون کمک ديگري قادر به انجام آن نبودند.
پايگاه خبري آسيا تايمز در گزارشي به بررسي شيوه ترور دکتر شهرياري و دکتر عباسي، دو تن از دانشمندان هسته‌اي کشورمان پرداخت.
اين پايگاه خبري با ارائه گزارشي از شيوه انجام عمليات تروريستي مذکور نوشت: به ‌نظر مي‌رسد مخالفين داخلي نظام سياسي حاکم بر ايران در اين ترورها دست داشته‌اند. هر يک از گروه‌هاي شبه‌نظامي ضدحکومتي حاضر در ايران مي‌توانند در اين ترور دست داشته باشند و احتمالاً اين عمليات را با کمک يک قدرت خارجي به انجام رسانده‌اند.
بر اساس اين گزارش، نشريه آمريکايي تايم در انعکاس اين واقعه تروريستي به نقل از يک منبع اطلاعاتي غربي، شيوه انجام اين ترورها را به گونه‌اي مطرح کرده که با آنچه از سوي مقامات مسئول ايراني اعلام شده تا حدودي متفاوت است.
در نوشته تايم، اظهار شده که بمب‌هاي آهن‌ربايي به کار گرفته شده عليه شهيد شهرياري در درون اتومبيل وي کار گذاشته شده بودند و از طريق موتورسواران به خودروي وي الصاق نشده‌اند. در اين شرايط جاي اين سوال وجود دارد که منبع خبري تايم کيست و اين اطلاعات را از کجا به‌ دست آورده است؟
آسيا تايمز در بخش ديگري از گزارش خود ادامه داد: شيوه ترورهاي انجام شده در ايران شيوه بسيار مدرني بوده که تنها در دسترس گروه‌هاي بسيار آموزش ديده و کاملاً مجهز است. در عين حال اجراي اين ترورها به يک عمليات اطلاعاتي کاملاً دقيق نياز داشته است.
اين پايگاه اطلاع‌رساني افزود: اين نخستين بار نيست که دانشمندان هسته‌اي ايران کشته مي‌شوند. در سال 2007 اردشير حسن‌پور، به شکل مشکوکي در اثر مسموميت جان خود را از دست داد و استراتفور، مرگ وي را به عمليات‌هاي تروريستي سازمان سيا تشبيه کرد. همچنين مسعود علي‌محمدي ديگر دانشمند هسته‌اي ايران نيز چندي قبل در يک عمليات تروريستي جان خود را از دست داد.
آسيا تايمز تصريح کرد: رژيم‌هاي غربي در تلاشند تا به هر طريق ممکن برنامه هسته‌اي ايران را متوقف کنند و گروه‌هاي شبه‌نظامي تروريستي نظير پژاک و جندالله نيز در ايران کاملاً آماده همکاري با آنها هستند. آنچه به نظر مي‌رسد اين است که ترورهاي مذکور با همکاري جريان خارجي با شبه‌نظاميان تروريست داخلي انجام شده چرا که هيچ کدام بدون کمک ديگري قادر به انجام آن نبودند.
 
گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: شبکه ايران
 
 

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب