سياسي

پنج محور راهبردي مبارزه موساد عليه ايران
چهارشنبه 17 آذر 1389 - 9:17:31 AM
  بزرگنمایی:

بر اساس يکي از اسناد ويکي‌ليکس، رئيس موساد، پنج محور راهبردي مبارزه اين سازمان جاسوسي عليه ايران را تشريح کرده است.
     به گزارش لانتقاد، يکي از اسناد منتشر شده در ويکي‌ليکس ديدار ميان "مئير داگان" رئيس موساد و نيکولاس برنز را تشريح مي کند.
در اين ديدار که در آگوست سال 2007 ميلادي انجام شده است، داگان محورهاي استراتژي اسرائيل در مواجهه با ايران را بدين ترتيب برمي شمارد:
همگرايي سياسي عليه ايران: داگان از تلاش‌هاي انجام شده براي ارجاع پرونده هسته‌اي ايران به شوراي امنيت استقبال مي‌کند، اما مي‌گويد که اين، مشکل را حل نمي‌کند.
فعاليت‌هاي محرمانه: داگان و مسؤول آمريکايي توافق مي‌کنند که مفاد اين نشست به خارج از آن کشيده نشده و در جايي منتشر نگردد.
عدم گسترش هسته‌اي: داگان تأکيد مي‌کند که بايد از دستيابي ايران به فن‌آوري و دانش هسته‌اي جلوگيري کرد؛ وي مي‌گويد که در اين زمينه بايد تلاش بيشتري صورت گيرد.
تحريم‌ها: داگان مدعي است که موفقيت‌هاي زيادي در اين زمينه صورت گرفته است، وي در اين ديدار که سه سال پيش انجام شده مدعي مي‌شود که در همين راستا سه بانک ايران در آستانه فروپاشي قرار دارند.
تلاش براي تغيير نظام: داگان در اين نشست مي‌گويد که بايد تلاش بيشتري براي تغيير نظام در ايران صورت گيرد، بايد از طريق تحرکات و جنبش‌هاي دانشجويي و گروه‌هاي فرقه‌اي، آذري، کردها و بلوچ‌ها و همچنين مخالفان نظام اين خط دنبال شود.
يک سند ديگر که مربوط به نوامبر سال 2009 ميلادي است، ممانعت روسيه از تسليم موشک‌هاي اس300 را از مهم‌ترين اولويت‌هاي رژيم صهيويستي در تعامل با روسيه مي‌داند و مي‌نويسد که تل‌آويو به همراه آمريکا بشدت در پي اين ماجرا بود.
تل‌آويو در همين راستا در پي درخواست روسيه براي خريد هواپيماهاي بدون سرنشين از رژيم صهيونيستي اعلام کرد که تنها با لغو قرارداد فروش سامانه موشکي اس300 به ايران با اين معامله موافقت خواهد کرد.

 

گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: مشرق

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب