مديريت

15 سئوالي که در يک مصاحبه شغلي مي پرسند
چهارشنبه 1 دي 1389 - 5:03:10 PM
  بزرگنمایی:

نمونه‏هايي از مهمترين سوالاتي که در يک مصاحبه حضوري پرسيده مي‎‏شوند. پاسخ به اين سوالات يکي از مهمترين اصولي است که در استخدام يک کارمند مي‎‏تواند بسيار بسيار موثر واقع گردد.

 1- از خودتان برايمان بگوييد
اين سوال معمولا اولين سوالي است که هر مصاحبه کننده‏اي از شما مي‏پرسد که جواب آن معمولا به اين ترتيب است :
مشخصات اسمي، تحصيلات، سابقه کاري، تخصص، چگونگي عملکرد، افتخارات و هر آنچه که نياز باشد حداکثر در عرض 2 دقيقه (مختصر و مفيد). بايد دقت کرد که در پاسخ به اين سوال و در کل همۀ سوالات نبايد حاشيه رفت و جوابها را از زندگي شخصي بيرون کشيد. همچنين بايد دقت کرد که مسائل و مشکلات ما به خودمان مربوط است و نه به محيط شغلمان. ضمنا فراموش نکنيد که اين سوال براي گرم کردن است.

2- از ما چه مي‏دانيد و چرا ما را برگزيديد
در جواب اين سوال بايد کمي دقت کرد و از قبل اطلاعاتي را راجع به اين اداره يا کارخانه کسب نمود. همچنين ترجيحا مزاياي اين مورد شغلي را بيان نمود بعلاوه آيندۀ شغلي، اهداف کاري، مشکلات و موانع و … را نيز بايد عنوان نمود.

3- چرا شغل قبلي خود را رها کرديد
اين سوال معمولا براي محک زدن روحيه شماست و ترجيحا از انتقاد و بدگويي شغل قبلي بپرهيزيد و همچنين سعي کنيد به مصاحبه‏کننده بفهمانيد که تنوع طلبي و ميل به پيشرفت اولين هدف تغيير شغل بوده است.

4- شما چه کاري از دستتان بر مي‎‏آيد که فکر مي‏کنيد بهتر از ديگران مي‏توانيد و يا چرا فکر مي‏کنيد براي اين کار مناسب هستيد
بهتر است در جواب اين سوال به چند مورد از استعدادهاي خود اشاره کنيم که در اين رشتۀ کاري به کار مي‏آيد مثلا اگر کار صنعتي است، به مهارتهاي فني اشاره شود و اگر کار نرم افزاري است به مهارتهاي مطالعه و … اشاره گردد.

5- آيا شغل دومي هم داريد
داشتن شغل دوم جرم نيست اما گفتنش هيچ فايده‏اي در يک مصاحبه نخواهد داشت. پس ترجيحا آنچنان وانمود کنيد که تمام تمرکز شما بر روي اين کار است.

6- اگر شغلي بهتر از اين شغل به شما پيشنهاد شود چه مي‏کنيد
شما هميشه کارمندي صادق هستيد و هيچ وقت کار خود و سابقۀ کاري خود را از بين نمي‏بريد پس در جواب اين سوال ابتدا بايد عنوان کنيد که شما به اين شغل علاقمند هستيد و نيل به اهداف خود را در اين شغل مي‏بينيد اما اگر در ميانه راه مشکلي برايتان پيش آمد ناچارا به آن شغل ديگر روي مي‏آوريد.

7- چه چيز باعث مي‏شود فعاليتتان بيشتر شود
در پاسخ به اين سوال از مطرح کردن مسائل مالي بپرهيزيد و بيشتر مسائل محيط کار، همکاران و سپس شرايط جسمي روحي را عنوان فرماييد.

8- انتظار چه ميزان حقوق را داريد
مصاحبه کنندگان معمولا صداقت را شرط اول استخدام در نظر مي‏گيرند پس در پاسخ به اين سوال اولا نبايد فروتني به خرج داد و مثلا مبلغي پايين را پيشنهاد داد ثانيا مبالغ بالا و ايده‏آل را پيشنهاد نکنيم زيرا بلند پروازي و در نتيجه عدم ميل به ادامه کار را رقم خواهد زد.

9- آيا به همکاري و هماهنگي و کار تيمي علاقمنديد
کار گروهي نشانه‏اي از اخلاق اجتماعي و بالا بودن سطح هوش اجتماعي هر شخص است که رابطۀ مستقيم با چگونگي عملکرد وي در محيط کار دارد. پس بهترين پاسخ به اين سوال جواب دندان شکن “آري” است. اما بازهم صداقت فراموش نشود و در صورتيکه ميل شما به گونه‏اي ديگر است عنوان نماييد.

10- دوست داريد رييس يا مدير شما چگونه باشد
جواب مناسب براي اين سوال همان ميل شخصي شماست که معمولا به اين صورت بيان مي‏شود که من از رييسم انتظار انتقادپذيري، روحيۀ تشکر و همزباني با کارمند را دارم.

11- مهمترين ضعف شما در چيست
در پاسخ به اين سوال زياد نبايد دروغ گفت اما نيازي نيست که همه چيز را نيز بگوييم. بهترين راه براي پاسخ به اين سوال همان کوچک کردن مسائل بزرگ است. مثلا اگر من از صداي ناهنجار اشخاص ناراحت مي‏شود ميتوانم اين را بگويم صداي بلند گوشم را اذيت مي‏کند و يا اينکه اگر مشکل خانوادگي در روحيه کاري من خدشه وارد مي‏کند، مي‏توانم بگويم ترجيح مي‏دهم با روحيه ناخوش سرکار حاضر نشوم و مرخصي بدون حقوق داشته باشم.

12- در صورتيکه مشکلي را در بين کارمندان اين اداره/سازمان/کارخانه/شرکت ببينيد چه مي‏کنيد
اين سوال نيز نوعي سوال هوش محسوب مي‏شود. بهتر است در پاسخ به اين سوال دو مطلب را در نظر گرفت : اگر بگوييم هيچ عکس العملي نشان نميدهيم و به قولي منظورمان عدم دخالت به کار ديگران است اشتباه کرده‏ايم همچنين اگر بگوييم سريعا با مسئول مربوطه در جريان ميگذاريم نيز نشاندهندۀ گوش به بازي بودن ماست. اما بهترين پاسخ به اين سوال اين است که بگوييم ابتدا مسئله را بررسي نموده چنانچه حل آن از دست خودمان بر آمد که هيچ وگرنه طي نامه‏اي کتبي آنرا با مسئول در جريان مي‏گذاريم. به اين ترتيب انضباط کاري خود را نيز نشان داده‏ايم.

13- چه اهدافي را براي ما دنبال خواهيد کرد
پاسخ به اين سوال اگرچه براي هم مصاحبه کننده‏اي روشن است اما پاسخ دقيق که از روي تحقيق و بررسي شخص مصاحبه شونده نشئت گرفته باشد خيلي فرق مي‏کند. در پاسخ به اين سوال بايد رقبا و شرکتهاي حريف را شناسايي کرده و کالاهاي اين کارخانه و يا خدمات اين سازمان را بدانيم. سپس پاسخي مبني بر پيشرفت و توسعۀ اين نوع محصولات و پيروزي در مقابل حريف را به گونه خلاصه عنوان نماييم.

14- هدفتان از کار کردن چيست
اين سوال که معمولا در اواخر مصاحبه پرسيده مي‏شود، دربردارندۀ همۀ ابعاد شخصيتي شماست. پاسخ به اين سوال درخور کمي تامل و البته برنامه‏ريزي قبلي است. بايد دقت کرد که هر کاري در نتيجه رسيدن به جايگاههاي بالا را در صورت درست انجام دادن، در بر دارد. پس اولين قسمت پاسخ به اين سوال مي تواند “پيمودن پله‏هاي ترقي” باشد. سپس آسايش خانواده و زندگي مرفه و در آخر در صورتيکه کار با ارباب رجوع در ارتباط است خدمت به مردم.

15- آيا سوالي داريد
اين سوال معمولا آخرين سوالي است که از مصاحبه شونده پرسيده مي‏شود. ترجيحا سوال پرسيده شود اما نه سوالات شخصي بلکه بهترين نوع سوال پرسيدن در مورد چگونگي عملکرد کارمندان، چگونگي دريافت ارتقاء شغلي، محصولات کارخانه و … است.

 گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب