طنز

طنز/ دستورالعمل دانشجوي نمونه شدن!
يکشنبه 5 دي 1389 - 10:22:25 AM
  بزرگنمایی:

- مشروط شويد. مشروطي را براي دانشجو ساخته اند نه رئيس دانشگاه و اساتيد. هيچكدام همه واحد هاي خود را پاس نكنيد. از حد مجاز مشروطي و ترم هاي مجاز حضور در دانشگاه نهايت استفاده را ببريد. مطمئن باشيد بيرون از دانشگاه هيچ خبري جز رفتن به سربازي و بعد از آن بيكاري وجود ندارد. حداقل وقتي كه در دانشگاه حضور داريد به عنوان يك دانشجو شناخته مي شويد نه يك بيكار.
- تا دوران تحصيلتان تمام نشده در دانشگاه عاشق شويد و ازدواج كنيد. چون اگر دانشگاهتان تمام شود هيچكس حاضر نيست با يك آدم آس و پاس بيكار ازدواج كند.
- جزوه هاي خود را مرتب و منظم بنويسيد شايد فرجي شد و كسي براي گرفتن جزوه به شما مراجعه كرد و بختتان باز شد وگرنه بعد از تمام شدن دانشگاه بخت ازدواج را از دست خواهيد داد.
- يكي از راه هاي گرفتن نمره درس خواندن است. براي گرفتن نمره راه هاي ديگري هم وجود دارد. يكي از ساده ترين اين راه ها پاچه خواري است. اكثر دانشجويان و به خصوص شاگرد اول ها نمره خود را از اين طريق به دست مي آورند. راه ديگر گرفتن نمره، جنس مخالف بودن است كه در اين روش نيازي نيست شما كار خاصي انجام دهيد. نمره خود به خود براي شما منظور مي شود.تهديد استاد به پنچر كردن ماشينش، مظلوم نمايي و بهانه مريضي و فوت اقوام درجه يك و دو و پيدا كردن آشنا و استفاده از بند پ روش هاي ديگر گرفتن نمره است كه در مواقع لزوم توصيه مي شود.
- در فعاليت هاي فوق برنامه شركت كنيد. شما با درس خواندن فوقش يك ليسانسه بيكار مي شويد. اما با شركت در برنامه هاي فوق برنامه استعداد هاي هنري و غير هنري خود را كشف و استعداد هاي هنري خود را خنثي و استعداد هاي غير هنري خود را ضبط و بعد از فارغ التحصيل شدن به كار مي بنديد.
- به تمام همكلاسي هاي خود پيشنهاد ازدواج بدهيد و بعد از فارغ التحصيلي با دختر خاله پدرتان ازدواج كنيد. با اين كار هم مدت مديدي چند نفر را سر كار گذاشته ايد و آمار بيكاري را در كشور كاهش داده ايد و هم باعث بالا رفتن اعتماد به نفس چند نفر شده ايد و هم روابط فاميلي را تقويت كرده ايد.
- با گرفتن پايين ترين مدرك، دانشگاه را رها كنيد. هرگز از يك سوراخ دوبار گزيده نشويد. ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري يك اشتباه بزرگ است هر وقت تحصيل را رها كنيد و به كار اصلي خانوادگيتان برگرديد، سود كرده ايد.  با ادامه تحصيل شما يك فوق ليسانس و يا دكتر بيكار خواهيد شد كه ديگر نمي توانيد سرتان را پيش در و همسايه بلند كنيد. پس تا دير نشده به فكر يك كار نان و آب دار باشيد.

 
گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: عليرضا لبش/ بخش ادبيات تبيان
 
مطالب مرتبط:

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب