امام و رهبري

رهبر معظم انقلاب اسلامي: گناه بزرگ دست اندرکاران فتنه، اميدوار کردن دشمن است
چهارشنبه 8 دي 1389 - 6:14:39 PM
  بزرگنمایی:

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار هزاران نفر از قشرهاي مختلف مردم استان گيلان، همت، بصيرت، آگاهي و هوشياري مستمر را عوامل اصلي پيشرفت ملت به سمت قله هاي تعالي دانستند و تأکيد کردند: ملت ايران همانگونه که در هشت سال جنگ تحميلي با ابتکار، فداکاري، شجاعت و حضور در صحنه، بر دشمن غلبه کرد، در هشت ماه جنگ نرم هم با عنايت خداوند متعال از خود مهارتي مثال زدني نشان داد و در نهم دي سال گذشته به برکت ياد حضرت سيدالشهدا عليه السلام و با همت، بصيرت، آگاهي، و هوشياري خود، بساط فتنه گران را جمع کرد.
حضرت آيت الله خامنه اي، جبران عقب ماندگي هاي تاريخي، و رسيدن ملت ايران به جايگاه شايسته علمي خود را نيازمند همت، عزم و اميد به آينده دانستند و افزودند: تنها راه رسيدن به قله هاي سعادت و پيشرفت، حفظ مستمر همت، عزم و اميد به آينده است، و ملت ايران در سي سال گذشته نشان داده است، توانايي پيشرفت و حرکت جهشي را دارد.
ايشان با تأکيد بر اينکه شعارهاي ملت ايران جهاني و هدف او قطع کامل دست مستکبران از کشور است، خاطرنشان کردند: علت اصلي عصبانيت مستکبران از اين ملت و توطئه بر ضد آن، همين موضوع است و فتنه سال گذشته جلوه اي از توطئه دشمنان بود.
رهبر انقلاب اسلامي هدف از فتنه سال گذشته را گمراه کردن مردم با طرح شعارهاي حق ولي با محتواي باطل دانستند و تأکيد کردند: ملت ايران در نهم دي سال گذشته، در حرکتي کاملاً خودجوش فتنه گران را ناکام کردند و مشت محکمي بر دهان آنان زدند.
حضرت آيت الله خامنه اي حماسه نهم دي سال 88 را نشانه اي از بيداري و هوشياري مردم خواندند و افزودند: دشمنان ملت ايران و کساني که تصور مي کنند مي توانند ميان مردم و نظام اسلامي فاصله بياندازند بايد اين پيام نهم دي را بفهمند و بدانند که نظام متعلق به خود مردم است و نگاهبان اصلي اين نظام اسلامي، مردم هستند.
ايشان افزودند: سردمداران دولتهاي مستکبر و در رأس آنها امريکا در مقابله با نظام اسلامي شيوه هاي مختلفي همچون توطئه، اظهارات مزورانه، دشمني صريح، و شعار براي ملت، بکار مي برند که همه اين موارد نشان مي دهد، آنها هنوز تحليل و شناخت صحيحي از ملت ايران ندارند.
رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر لزوم حفظ همت ملت، خاطرنشان کردند: امسال که سال همت مضاعف نامگذاري شده است، خوشبختانه نشانه هاي اين همت مضاعف در کشور ديده مي شود و مسئولان کارهاي خوبي در بخشهاي مختلف انجام مي دهند اما اين همت مضاعف بايد بصورت مستمر و در سالهاي آينده نيز وجود داشته باشد تا ملت ايران با دستيابي به قله هاي پيشرفت و کمال مادي و معنوي، دشمن را از خود مأيوس کند.
حضرت آيت الله خامنه اي تنها راه خلاص شدن از شرّ دشمنان را، مأيوس شدن آنها دانستند و افزودند: گناه بزرگ برخي از دست اندرکاران فتنه سال گذشته، اميدوار کردن دشمن است.
ايشان با يادآوري انتخابات با عظمت سال گذشته و حضور خيره کننده مردم در اين انتخابات، خاطرنشان کردند: اين حضور عظيم مردم، مي توانست ملت ايران را در بسياري از ميدانهاي سياسي موفق کند اما فتنه گران با ايجاد فتنه و اميدوار کردن دشمن، به انقلاب اسلامي و ملت صدمه زدند.
رهبر انقلاب اسلامي فتنه سال 88 را چالشي بزرگ خواندند و افزودند: در اين چالش بزرگ، از يک طرف دشمن از فتنه گران حمايت مي کرد و حتي اسم آنها را بر زبان مي آورد و از طرف ديگر ملت ايران با استحکام کامل در صحنه حضور پيدا کرد.
حضرت ايت الله خامنه اي تأکيد کردند: ملت ايران همانگونه که در طول 8 سال جنگ تحميلي با ابتکار، شجاعت و فداکاري در ميدان حاضر شد و دشمن را شکست داد، در هشت ماه جنگ نرم نيز با همت، بصيرت، و هوشياري در همه صحنه ها حاضر شد و حقيقتاً از خود مهارت نشان داد.
ايشان افزودند: آنچه که اتفاق افتاد، دست قدرت الهي بود که دلهاي مردم را به سمت خود جلب و به سوي راه صحيح هدايت کرد.
رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر حفظ و تقويت ارتباط با خدا در کنار افزايش همت، بصيرت و هوشياري، خاطرنشان کردند: نهم دي ماه سال گذشته يکي از موارد جلب رحمت الهي بود و مردم به برکت ياد حضرت سيدالشهدا عليه السلام به صحنه آمدند و بساط فتنه گران را برچيدند.
حضرت آيت الله خامنه اي وظيفه مردم بويژه مسئولان و قشرهاي آگاه و هوشيار و جوانان را سنگين خواندند و تأکيد کردند: همواره بايد به لطف و هدايت الهي تکيه و تلاش شود تا به آن سرنوشت خوبي که خداوند متعال براي ملت ايران مقدر کرده است برسيم.
ايشان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سابقه تاريخي، ديني و مبارزاتي مردم گيلان، همت مردم اين خطه را نمونه بارزي از همت ملت ايران دانستند و افزودند: با وجود آنکه رژيم طاغوت، تلاش گسترده اي براي فاسد کردن عقيده مردم گيلان انجام داد، اما مردم اين سامان با همت، ايمان و عقيده خود در مقابل تلاشهاي آن رژيم ايستادند و مردم گيلان، از لحاظ دينداري، اخلاص، جهاد، و حضور در صحنه از استانهاي برجسته کشور هستند.
رهبر انقلاب اسلامي ضمن تجليل از شخصيت مبارز و مجاهد شهيد ميراز کوچک خان جنگلي، در بيان سابقه درخشان مردم گيلان خاطرنشان کردند: مقابله با عوامل گروههاي ملحد و ضد دين، حضور تأثيرگذار در پيروزي انقلاب اسلامي، رشادت جوانان مؤمن و بسيجي اين استان در دوران دفاع مقدس، و نقش آفريني انديشمندان، دانشگاهيان و علماي گيلان در مقاطع مختلف از جمله سوابق ديني، انقلابي و علمي مردم اين استان است.
حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري نقش آفريني مردم رشت در مقابله با فتنه سال گذشته، آن را نشانه ديگري از همت و بصيرت مردم گيلان دانستند و افزودند: رشت جزو معدود مناطقي بود که يک روز زودتر از حرکت خودجوش ملت، در هشتم دي سال 88 به صحنه حضور مردم در مقابل فتنه گران تبديل شد.
در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين قرباني نماينده ولي فقيه در استان گيلان و امام جمعه رشت ضمن بيان بخشهايي از سوابق دلدادگي مردم گيلان به اهل بيت عليهم السلام و ترويج مکتب آن بزرگواران، و اشاره به مراجع و علماي بزرگي که از اين منطقه برخاسته اند،  گفت: مردم مؤمن گيلان همواره پرچمدار مبارزه با استعمار و استبداد بوده اند و ميرزا کوچک خان جنگلي نمونه بارز آن است، ضمن آنکه استان گيلان در طول 8 سال دفاع مقدس، هشت هزار شهيد تقديم انقلاب اسلامي کرد.

 
گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب