فرهنگي

17 ميليون دلار جايزه يک لطف ساده
يکشنبه 12 دي 1389 - 2:00:08 PM
  بزرگنمایی:

مرد فيليپيني خوش اخلاق و مودبي كه جايش را در صف به يك زن داده بود نمي‌دانست اين كار زندگي‌اش را از اين رو به‌آن‌رو خواهدكرد.
اواخر ماه گذشته ميلادي، تعداد زيادي از مردم در صف خريد بليت بخت آزمايي بزرگ فيليپين ايستاده بودند. اين بخت آزمايي از 15 ماه ‌گذشته، هيچ برنده‌اي نداشت و به همين دليل، جايزه نقدي آن از هميشه بيشتر بود. اين مرد اجازه داد فرد ديگري جلوتر از او در صف خريد بليت بخت آزمايي بايستد و با اين كار برنده ميليون‌ها دلار شد.
برنده نهايي اين بخت‌آزمايي، به برگزاركنندگان مراسم گفت كه در صف خريد جايش را به زن جواني مي‌دهد كه خود را به زور در صف جا كرده بود، اما او به‌جاي ترشرويي، اجازه داد تا اين خانم در صف بايستد.
اين بزرگواري براي اين مرد خوش شانس 17 ميليون دلار جايزه به‌همراه داشت.اين مرد مي‌گويد از آنجا كه آنها هر دو، بليت‌هايي را خريداري كرده بودند كه به‌طور تصادفي توسط رايانه انتخاب مي‌شد، اگر اين خانم جايش را نگرفته بود امكان نداشت برنده شود.
سخنگوي سازمان مجري اين بخت آزمايي گفت: فرد برنده مردي با چهره‌اي مهربان است كه آنقدر بي‌ادعا و افتاده است كه حتي تا يك هفته پس از اعلام نتايج، فهرست برندگان را نگاه هم نكرده بود.او پس از برنده‌شدن حتي براي زني كه با بزرگواري در صف جايش داده بود غصه مي‌خورد.
سازمان مجري اين بخت آزمايي اعلام كرده كه نام پرندگان مخفي مي‌ماند و اين كار تا حدي به دليل حفاظت از آنها در برابر آدم ربايان است.گفته شده‌است كه اين مرد حدود شصت سال دارد و در آمريكا زندگي مي‌كند.
وي براي ديدار با خانواده‌اش از آمريكا به فيليپين بازگشته بود.او اعلام كرده به‌زودي به آمريكا نزد سه فرزندش باز خواهد گشت.
در اين كشور فقير، مردم فقير براي برنده شدن در مسابقات بخت آزمايي با خريد بليت‌هاي چند دلاري در آروزي به‌دست آوردن جايزه‌هاي اينچنيني هستند
 
گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: tehrooz.com

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب