امام و رهبري

ماجراي گريه بوتو؛ براي من قابل تحمل نيست آيت الله خامنه اي از حکومتم ناراحت باشند
سه شنبه 14 دي 1389 - 8:37:45 AM
  بزرگنمایی:

سايت مرکزاسنادنوشت:بي نظير بوتو در دوران نخست‌وزيري‌اش دو بار به ايران سفر کرد که يک نوبت آن، ديدار رسمي به دعوت آقاي‌ هاشمي رفسنجاني، رئيس‌جمهور وقت بود. به ياد دارم بي‌نظير بوتو هنگام پياده شدن از هواپيما در فرودگاه مهرآباد تهران، چادري مشکي بر دوش خود انداخته بود و روسري سفت و محکم سفيد رنگي هم به سر داشت و آقاي ‌هاشمي به شوخي به او گفت، چقدر خودتان را پيچانده‌ايد.

در جريان اين سفر وقتي خانم بي نظير بوتو خدمت رهبر معظم انقلاب آيت الله العظمي خامنه اي مي رسد، بيت معظم له نسبت به حجاب ايشان ايراد گرفته اند و حتي چادري برايشان پيدا کرده اند که ايشان چادر به سر خدمت آقا رسيده است.

حجت الاسلام والمسلمين موسوي کاشاني از اعضاي بيت رهبري مي گويد: آقا از همان اول در مقام نصيحت برآمدند و فرمودند: دخترم، تو فرزند اسلام هستي، تو فرزند اميرالمؤمنيني، تو فرزند اهل بيتي، تو فرزند قرآني، تو مسلماني، تو شيعه هستي .

همين طور آقا ادامه دادند و کاري کردند که خانم بي نظير بوتو شروع به گريه و زاري کرد و در حالي که گريه مي کرد، مي گفت: يک خواهش دارم و آن اينکه روز قيامت مرا شفاعت کنيد . آقا بلافاصله فرمودند: «شفاعت مخصوص محمد و آل محمد است . بهترين شفاعت در اين دنيا اين است که شما مشي و مرامتان را با اهل بيت عليهم السلام هماهنگ کنيد . از زي خودتان که مسلمانيد، دست برنداريد و از لباس دين خارج نشويد .

 اما نکته جالب تر اين که بعد از اين سفر، بعدها معاون وزير خارجه در نقش فرستاده ويژه رئيس جمهور (هاشمي رفسنجاني) به ملاقات بي نظير بوتو در پاکستان مي رود.معاون وزير خارجه در اين ديدار از کتاب بوتو «دختري از شرق» در مقام تمجيد بر مي آيد و مي گويد: من در هواپيما کتاب شما «دختري از شرق» را مطالعه کردم و احساسات شما به ويژه آنجا که نوشته ايد با مادرتان در مجلس عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) شرکت مي کرديد و مي گريستيد تحسين مي کنم،اين بسيار ارزشمند است.تاريخ مبارزات پدرتان و خودتان نيز براي من بسيار جالب بود.

که در بي نظير بوتو در جواب مي گويد آيا مي دانيد همسر من هم شيعه است؟
معاون وقت آسيا و اقيانوسيه وزارت خارجه نيز مي گويد: بله، مي دانم و در تهران با ايشان در اين زمينه نيز صحبت داشتم.شما نظر نظام جمهوري اسلامي را درباره خودتان حتما در ملاقات با حضرت آيت الله خامنه اي احساس کرديد.ما شما را به خودمان بسيار نزديک احساس مي کنيم.بطور طبيعي انتظار ما از شخص شما و حکومت شما بيش از ديگران است.ما حتي در کشوري مانند هند هيچگاه نشنيده ايم به مقدسات جمهورس اسلامي توهيني کنند.متأسفانه در پاکستان به جمهوري اسلامي ايران و حضرت امام توهين مي شود و شيعه را کافر مي خوانند و حتي پرچم ايران را اتش مي زنند.
اين به هيچ وجه براي ما قابل تحمل نيست و من خصوصي به شما مي گويم که حضرت آيت الله خامنه اي و آقاي رفسنجاني و آقاي ولايتي از اين موضوع ناخشنودند.
ما اجازه نمي دهيم در خاک ايران به پاکستان توهين شود.اين را مي دانيم که دولت از سپاه صحابه حمايت نمي کند ولي در هر صورت آنها در حاکميت شما اين کار را انجام مي دهند.من مأموريت دارم که از شما بخواهم هر طور که مي دانيد جلو اين مسائل را بگيريد.سر وزير ايالت پنجاب که از حزب شماست با سپاه صحابه ارتباط نزديک دارد و برخورد وي با شيعيان برخورد غير اصولي است.
البته نمي خواهيم در مسائل داخلي شما دخالت کنيم ولي شما اين حق را بدهيد که با رابطه ويژه اي که با شما داريم اينگونه مسائل را صريح و دوستانه مطرح کنيم.من در جلوي ديگران با خود شما اين مسائل را مطرح نکردم تا رعايت همه مسائل شده باشد.
بي نظير بوتو که گويي از اين نوع صراحت شگفت زده شده در پاسخ به نماينده ويژه رئيس جمهور مي گويد:«من از شما تشکر مي کنم که اينگونه صريح مسائل را مطرح نموديد.من براي آيت الله خامنه اي قداست قائل هستم و از ايشان خواسته ام براي موفقيت من دعا کند و براي من قابل تحمل نيست که ايشان از حکومت من ناراحت باشند.
من هر کاري که در اختيارات قانوني ام باشد براي حل اين مشکل انجام خواهم داد.سروزير پنجاب از حزب مردم نيست ولي از حزب مسلم ليگ جونجو است که هم پيمان حزب مردم است،با وجود اين من تذکر جدي به وي خواهم داد.»

گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب