سياسي

علي‌رضا پهلوي خودکشي کرد + عکس
چهارشنبه 15 دي 1389 - 9:45:05 AM
  بزرگنمایی:

علي‌رضا پهلوي، فرزند محمدرضا شاه پهلوي مخلوع، سه‌شنبه (14 دي 89) خودکشي کرد.
عليرضا پهلوي دومين فرزند محمدرضا پهلوي در منزل شخصي اش که در بوستون آمريکا قرار دارد با سلاح گرم خودکشي کرد تا عنوان دومين خودکشي فرزندان محمدرضا و فرح پهلوي را به نام خود بزند.
عليرضا پهلوي سومين فرزند محمدرضا و فرح پهلوي، متولد سال 1345 بود که در جريان انقلاب اسلامي همراه خانواده اش مجبور به ترک ايران شده بود.
پيش از اين، ليلا پهلوي، کوچک‌ترين فرزند محمدرضا پهلوي در 20 خرداد 1380 با استعمال حدود 270 قرص خواب‌آور در هتلي در لندن خودکشي کرد. گزارش شده بود که وي مبتلا به افسردگي حاد بوده است.
فردا در اين زمينه گزارش داده که خانواده‌ي پهلوي با تائيد خبر خودکشي وي، سعي کردند اين واقعه را با ادعاهاي انحرافي مرتبط بدانند، ادعايي که با نگاهي به سرگذشت اين خاندان و وابستگان، مي‌توان گفت نادرست بوده و پهلوي‌ها در دام رفتارهاي خود گرفتار شدند. رفتارهايي که عاقبتي جز جنون در پي نداشته و نخواهد داشت.
در عين حال گزارش و مستندات تاريخي نيز سابقه‌دار بودن بيماري‌هاي و مشکلاتي روحي - رواني در خاندان پهلوي را تائيد مي‌کنند که بارزترين نمونه‌ي آن، محمدرضا پهلوي بوده است که فاقد توانايي تصميم‌گيري و اداره کشور به دليل اوضاع روحي خود بوده است.
خاندان پهلوي در حالي بعد از انقلاب اسلامي در آمريکا اقامت نموده‌اند که بسياري از اموال عمومي ملت که تنها بخشي از آن‌ها رسمي بوده را به تاراج برده و يا دولت آمريکا با مسدود کردن اموال مردم ايران، آن را در اختيار آن‌ها قرار داده است.
سوءاستفاده‌هاي اقتصادي و فساد مالي، حلقه‌ي پوچي خاندان پهلوي که درگير فساد اخلاقي بودند را نيز تکميل مي‌کرد، حلقه‌اي که تنها منحصر به مردان اين خاندان نبود.
عملکرد مالي اشرف پهلوي، خواهر محمدرضا شاه نيز آن‌گونه بوده که نزديک‌ترين وابستگان محمدرضا پهلوي و مطلعين دربار وي، از آن انتقاد مي‌کردند. مستندات تاريخي و خاطرات اسدالله علم، وزير دربار رژيم پهلوي از جلسه‌ي يکي از سران ارتش وقت با وزير دارايي خبر مي‌دهد که خواستار کمک مالي به افسران ارتش بوده و گفته بود «اين کار اگر با هزينه‌هاي فسق و فجور اشرف مقايسه شود مثل قطره اي در اقيانوس است.»
اشرف پهلوي با سوءاستفاده‌هاي مالي گسترده از اموال مردم و دولت وقت، هزينه‌ي خوش‌گذراني‌هاي خود و نزديکان‌اش را فرآهم مي‌کرد. برگزاري مراسم‌هاي غيراخلاقي، قماربازي‌هاي متعدد و حتي بر اساس برخي اسناد، مشارکت در قاچاق مواد مخدر، از جمله نمونه‌هايي است که با نام اشرف پهلوي عجين شده است.
ادامه خودکشي پهلوي‌ها به نوعي نشان‌دهنده نتيجه فسادهاي متعدد اين خاندان است که آنان را به پوچي و تباهي کشانده است.

گردآوري: گروه اينترنتي تاجريان
منبع: مشرق

استفاده از این مطلب با درج نام نویسنده و ذکر منبع بلامانع است.
  سایر مطالب